Atrakcyjne oświetlenie bryły kościoła

 

Kościół w naszej parafii zalicza się do zabytkowych. Został on wybudowany kilkaset lat temu i zachwyca do tej pory swoim pięknem. Służy więc on nie tylko do modlitwy, ale jest też obiektem odwiedzin dużej ilości turystów. Co jakiś czas budynek kościoła wymaga remontu. Tak jak teraz. Budynek jest w trakcie odnawiania. Wszystko, oczywiście, odbywa się pod czułym okiem konserwatora wnętrz. To on decyduje o wszystkich zmianach, łącznie na przykład z kolorem farb. 

Oświetlamy zabytkowy kościół

oświetlenie kościołówMiejscowość, w której mieszkam, nie jest zbyt duża, ale posiada bardzo bogatą historię. Mieści się tutaj mnóstwo zabytkowych budynków, które są celem wycieczek turystów. Jedną a naszych miejscowych perełek jest kościół z piętnastego wieku, którym są wszyscy naprawdę zauroczeni. Z racji swojego wieku, budynek kościoła musi być co jakiś czas odnawiany. Tak jak w tym roku. Na remontem czuwa lokalny konserwator zabytków, który daje konkretne wytyczne, jak chodzi o rodzaj używanych materiałów czy farb. W tym roku głównym celem remontu jest wymiana oświetlenia zarówno tego zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Zabytkowa lampy zostaną odnowione i powieszone na nowo, a reszta będzie wymieniona na nowe. Sprawą wymiany lamp zajęła się firma, której głównę ofertą jest właśnie oświetlenie kościołów zarówno tych nowych, jaki i zabytkowych. Firma zajmie się tematem kompleksowo, zaczynając od wymiany okablowanie, poprzez wybór lamp, aż po ich montaż. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, kościół zostanie pięknie oświetlony z zewnątrz. Dotychczas, bowiem, reflektory, które miały oświetlać kościół, były bardzo słabe. Teraz, po zamontowaniu nowego oświetlenia, w nocy ma być widoczna cała bryła kościoła, z naciskiem na podkreślenie budowy bryły i jej ozdobnych akcentów. Zapowiada się więc bardzo atrakcyjny efekt końcowy.

Zabytkowe kościoły wymagają specjalnego traktowania. Ich remonty odbywają się tylko i wyłącznie pod okiem konserwatora zabytków, a wszystkie pomysły na zmiany muszą być przez niego zatwierdzone. W naszej miejscowości w tym roku przeprowadzamy remont naszego zabytkowego kościoła. Najważniejszą zmianą będzie nowe oświetlenie, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Kwestią oświetlenia zajmuje się specjalna firma, która specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie.