Auto szrot – zalety korzystania

 

Opłacalność sprzedaży starego samochodu, bardzo często okazuje się być kwestią sporną. Wszystko tak naprawdę zależy od jego stanu technicznego oraz ceny rynkowej, za którą można by było wyżej wspomniany wystawić. Co ciekawe, w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że będzie to transakcja zupełnie nieopłacalna zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. W takiej sytuacji warto rozważyć jego złomowanie. 

Auto szrot – kiedy wybrać?

auto szrot GnieznoWiele osób uważa, że lepiej dostać jakąkolwiek kwotę za stary samochód, niż oddać go na autoszrot poznań. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ należy pamiętać, że chcąc sprzedać samochód koniecznym jest posiadanie jego aktualnego przeglądu oraz opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej. Wyżej wymienione są odpłatne i kwoty za nie musi uregulować sprzedający samochód. Im pojazd jest straszy i stwarza większe ryzyko na drogach, tym składka ubezpieczenia jest wyższa. W związku z powyższym zanim dojdzie do transakcji, koniecznym jest wydanie dodatkowych środków, które nie trafią z powrotem do sprzedawcy. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest złomowanie pojazdu. Kiedy osoba oddająca samochód na szrot uzyska zaświadczenie o jego złomowaniu i przedłoży je ubezpieczycielowi, wówczas odzyska część środków za niewykorzystany okres ochrony. Auto złomowane nie musi również przechodzić rzecz jasna przeglądu, a to już świadczy o kolejnej zaoszczędzonej kwocie.

Podsumowując – jeżeli samochód jest naprawdę stary, a jego zakup będzie wymagał od kupującego włożenia znacznych środków na remont, wówczas może okazać się, że nie znajdzie się chętny na wyżej wspomniany. W związku z tym lepiej skorzystać z opcji złomowania i uniknąć ponoszenia dalszych kosztów utrzymania pojazdu.