Basen pod zadaszeniem – zalety

Budowa basenu w ogrodzie to marzenie większości posiadaczy domów jednorodzinnych. Posiadanie własnego zbiornika wodnego niesie ze sobą ogromne możliwości rozrywki, a także doskonalenie formy, poprawę kondycji, a nawet wygodną i przyjemną rehabilitację w przypadku problemów z układem kostnym. Pamiętajmy jednak, że o własny zbiornik wodny trzeba odpowiednio dbać, aby kąpiele były bezpieczne i przyjemne. Pomoże w tym odpowiednie okrycie zbiornika.

Zadaszenie basenu – dlaczego warto?

pełne zadaszenia na basenyDo wody w basenie bez przerwy dostają się przeróżne zanieczyszczenia, które z czasem stają się pożywką dla bakterii. Dlatego każdy średniej wielkości basen wymaga wydajnej filtracji. W pielęgnacji basenu przyda się także odkurzacz basenowy, który pomoże nam się pozbyć wszelkich zanieczyszczeń osadzających się na dnie zbiornika. Ostatni element to chemia basenowa, czyli szereg środków chemicznych odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiednich parametrów i przejrzystości wody. Wszystkie czynności dotyczące utrzymania basenu w czystości może wspomóc odpowiednie jego zadaszenie. Pełne zadaszenia na baseny to nie tylko ochrona przed dostającymi się do wody zanieczyszczeniami, takimi jak liście czy owady. Takie zadaszenie pozwoli również na zmniejszenie parowania wody, dzięki czemu jej ubytek będzie mniejszy. Pełne zadaszenia na baseny mają jednak dużo ważniejszą zaletę, a mianowicie pozwalają na korzystanie ze zbiornika nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Jeśli zaopatrzymy nasz zbiornik w średnie lub wysokie zadaszenie z poliwęglanu, będziemy mogli z niego korzystać nawet w deszczowy dzień, co byłoby wątpliwą przyjemnością pod gołym niebem. Takie zadaszenie to również wolniejsze wychładzanie się wody, co pozwoli poczynić pewne oszczędności w jej ogrzewaniu. Kolejną równie ważna zaletą odpowiedniego zadaszenia jest kwestia bezpieczeństwa. Tą zaletę docenią przede wszystkim rodziny z dziećmi, a także posiadacze zwierząt domowych.

Jaki rodzaj zadaszenia wybrać do własnego basenu? Tutaj możemy wybierać pośród trzech opcji: niskie, średnie i wysokie. Te najniższe zasłaniają jedynie taflę wody i nie można pod nimi pływać. Stanowią one natomiast świetną barierę dla wszystkich zanieczyszczeń, oraz chronią przed niekontrolowanym kontaktem z wodą naszych najmłodszych domowników. Modele średnie i wysokie pozwalają na swobodne użytkowanie basenu nawet przy całkowitym zamknięciu zadaszenia. Taki model może również zostać przedłużony, aby zakrywać leżaki i inne sprzęty.