Bawmy się kreatywnie, czyli garncarki dla dziecka

Tablet i komórka zaczynają być dla dzieci nieodłącznym element „zabawy” już w bardzo wczesnym wieku. Rodzice łamią sobie głowy, czy i jak mogliby temu zapobiec. Najlepiej byłoby własnym przykładem. Odłożyć telefon i porozmawiać z dzieckiem, wyłączyć telewizor i zagrać w planszówkę. Dzieci mają w sobie ogromne pokłady wrażliwości i kreatywności, a zadaniem rodziców jest je obudzić i podtrzymywać. Wymaga to jednak naszego czasu, pomysłowości i zaangażowania. To bywa dla nas najtrudniejsze.

Czym są garncarki dla dziecka?

garncarka dla dzieckaWyzwaniem w obecnych czasach jest zakup prezentu dla dziecka. Jeśli stawiamy na pielęgnowanie twórczości, fantazji i gustu naszego malucha, zainwestujmy w coś, co pomoże mu rozwinąć się nieco artystycznie. Od niedawna na rynku pojawiła się garncarka dla dziecka jest to coś bardzo interaktywnego, wręcz edukacyjnego. To urządzenie do wykonywania naczyń z gliny działające na prąd. W zestawie poza podstawą są bloki gliny, akcesoria jak stemple czy wzory do kształtowania oraz farby akrylowe z pędzlem. Później można dokupować glinę dodatkowo. To zabawka, która rozwinie dziecko manualnie – dziecko lepiąc, pracuje nad mięśniami swoich dłoni. Zajmie umysł kreatywną zabawą i rozwinie wyobraźnię, planując, w jakim kształcie będzie naczynie oraz jak zostanie pomalowane. Dodatkowo rozwinie się plastycznie. To może nieco uwrażliwić dziecko na piękno i sztukę. Zestaw jest dostępny w cenach oscylujących w granicach 100 złotych, co czyni go dostępnym dla większości rodziców. Może będzie to alternatywa dla kartki i kredek, przy których dziecko często się nudzi. Gotowe naczynia wypala się w piecu, w co można zaangażować całą rodzinę i bawić się wspólnie. Stworzone miseczki, wazony czy kubki można używać na co dzień do chowania długopisów, suchych kwiatów czy drobiazgów. To pielęgnowanie pracy, jaką wykonało dziecko i nauka korzystania z własnych talentów.

Garncarka to nowy, kreatywny pomysł na prezent dla dziecka. Jest niestandardowa, ale uczy klasycznych wartości i umiejętności. Z pewnością dziecko nie spotka jej w przedszkolu. To szansa, że oderwiemy naszą pociechę od ekranu monitora, a otworzymy jej oczy na kształty i barwy. Będzie doskonałą zabawą, ale i poćwiczy umiejętności manualne dziecka. To doskonała alternatywa dla męczących wzrok ekranów.