Bezpieczne witaminy dla twojego konia

Chów koni jest wyzwaniem dla potencjalnego hodowcy, ponieważ zwierzęta są wymagające. Ogiery posiadają nie tylko wrażliwe umysły, ale i żołądki. Złe samopoczucie ssaka może wiązać się z długotrwałymi problemami zdrowotnymi. Jak należy zadbać o rumaka?

Bezpieczny suplement dla konia

bezpieczne witaminy i suplementy dla koniSą wyjątkowymi zwierzętami, które hoduje się w celach transportowych. Zadbany koń będzie w stanie towarzyszyć człowiekowi w podróży przez długie godziny. Najważniejsze, aby nie przeciążać organizmu ssaka. Mimo wytrzymałości, ogier może nabyć m.in. reumatyzmu czy uszkodzeń chrząstek i stawów. Jak uchronić zdrowie pupila? Odpowiedzialny hodowca powinien zadbać o stały dostęp do probiotyków, które wpłyną na stan zdrowotny konia. Układ ruchowy jest bardzo wrażliwy, dlatego warto zapewnić zwierzęciu bezpieczne witaminy i suplementy dla koni. Dobór żywności powinien wiązać się nie tylko z przeznaczeniem konia (tzn. czy jest sportowy czy rekreacyjny), ale również jego wiekiem. Dobrym pomysłem jest zakup minerałowego suplementu w postaci musli. Wyspecjalizowana pasza jest źródłem witaminy A, D, E oraz B. W skład karmy wchodzą m. in. otręby pszenne, siekane siano, sól morska, wytłoki z jabłek, zioła, fumaran magnezu, olej lniany i słonecznikowy oraz czosnek. Jest to dobra propozycja dla zwierząt, które problemy z prawidłową pracą układu oddechowego, mięśniowego oraz kostnego. Częstym rozwiązaniem są zdrowotne granulaty, które są rekomendowane koniom wyczynowym. Posiadają bezpieczne witaminy i suplementy dla koni. Karma tego typu jest korzystna, jeśli hodowcy zależy na obecności wodorostów, soli morskiej, marchwi, magnezu, płatków jęcznimiennych oraz syropu jabłkowego. Warto pamiętać, że są składniki odżywcze, które mogą działać na niekorzyść zdrowia zwierzęcia. Ssak może mieć problemy żołądkowe po spożyciu warzyw kapustnych. Nie należy podawać ogierowi kapusty, jarmużu, brukselki oraz brokułów. Ponadto, zwierzę powinno unikać paszy, która nie jest dedykowana gatunkowi. Karma dla bydła może zaszkodzić końskiemu żołądkowi przez różnice w jadłospisie zwierząt.

Dietetyka zwierzęca jest bardzo rozwiniętą branżą, dlatego jeśli uznamy, że potrzebujemy wsparcia w pielęgnacji, warto zwrócić się do sprawdzonego specjalisty. Hodowca powinien skoncentrować się na diecie kopytnego towarzysza. Zły jadłospis może przyczynić się do powstania wielu chorób.