Biżuteria ze złota

 

Lubię mieć dobrze ulokowane pieniądze. w taki sposób, żeby mieć pewność, ze niczego nie stracę. Podobno jeśli inwestuje się na giełdzie w pewnym momencie, zawsze się na tym zarabia (o ile firma, w którą zainwestowaliśmy nie zbankrutuje), jednak to nie na moje nerwy. Nie wytrzymałabym tego napięcia, gdy ceny moich akcji zaczęłyby spadać, od razu bym je sprzedała i nic na nich nie zarobiła zapewne, a nawet straciła jeszcze pieniądze.

Piękne łańcuszki ze złota

złote łańcuszkiDlatego wolę coś pewnego. kiedyś pewne jeszcze były waluty, opłacało się trzymać pieniądze w dolarach, potem w euro, teraz to już jednak nic nie wiadomo. dlatego postanowiłam lokować swoje oszczędności w złocie. Nie bardzo mam zaufanie do banków i ich skrytek, nie mam też takiej gotówki, aby kupować sztabki złota, dlatego wszelkie moje wolne pieniądze lokuję w biżuterii ze złota. Ostatnio na przykład udało mi się kupić piękne złote łańcuszki w bardzo promocyjnej cenie. Łańcuszki nie dość, że są niezłą lokatą kapitału, złoto jest bowiem bardzo stabilne, to jeszcze są bardzo ładne. mam już całkiem sporą kolekcję pięknej złotej biżuterii, dużo różnej grubości łańcuszków i zawieszek do nich, pierścionków, bransoletek i tym podobnych. i poza tym, ze jestem bezpieczna, że mam dobrze ulokowane pieniądze, moja złota biżuteria pełni również funkcje czysto ozdobne, ponieważ często ją nosze. bardzo lubię nosić dobrej jakości złotą biżuterię i taką właśnie posiadam. Kupuję jedynie złoto najwyższej próby, takie były tez kupione przeze mnie złote łańcuszki. Kupiłam cztery takie łańcuszki, trzy z nich raczej cienkie i delikatne, jeden natomiast bardzo gruby i, jak można się domyślić, za ten właśnie zapłaciłam najwięcej. jego jednak nie będę nosić, jego zakup to czysta lokata kapitału. Bałabym się chodzić po mieście z takim grubym złotym łańcuszkiem, byłoby to jednak zbyt ryzykowne.

Złote biżuteria, taka jak złote łańcuszki czy też inne rodzaje złotej biżuterii, jest nie tylko bardzo ładna i dekoracyjna. Może również pełnić bardzo dobrze funkcje lokaty kapitału. Złoto jest bardzo stabilne, w odróżnieniu od innych form lokowania pieniędzy, dlatego dla osób, które chcą mieć jakieś pewne zabezpieczenie, zakup złotej biżuterii może być doskonałym pomysłem na bezpieczną lokatę kapitału.