Ceny rejestratorów czasu pracy

W czasach rynku pracownika, pracodawcy muszą o nich zabiegać. Sama wysokość wynagrodzenia nie jest już wystarczająca i często trzeba przekonać potencjalnych kandydatów innymi korzyściami z wyboru tej, a nie innej firmy. Młodzi pracownicy oczekują swobody i jeśli nie jest możliwe wykonywanie pracy z domu przynajmniej co kilka dni, dobrym rozwiązaniem może być elastyczny czas pracy. 

Zalety z wykorzystania rejestratorów długości czasu pracy

rejestrator czasu pracy cenaPrzez wiele lat przyjęło się, że firmy pracują w określonych godzinach, co ułatwiało planowanie pracy. Obecnie takie rozwiązanie ma rację bytu jedynie w przypadku urzędów czy stanowisk, w których pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem. W przypadku tzw. back office, czy firm produkcyjnych sztywne godziny pracy nie mają wytłumaczenia zwłaszcza, że pracodawcy mają do dyspozycji szereg rozwiązań wspierających nadzór nad czasem pracy. Jeśli interesuje nas podstawowy rejestrator czasu pracy cena takiego urządzenia nie przekroczy 500 złotych, a w zamian zyskujemy bardzo użyteczne rozwiązanie pozwalające na zapamiętywanie około 200 pracowników, którzy byliby imiennie identyfikowani na podstawie karty, którą przykładaliby do urządzenia wchodząc i wychodząc z firmy. Droższe modele oferują możliwość identyfikowania pracowników za pomocą odcisków palca i pamięcią nawet do 1000 pracowników. System nie tylko rejestruje czas pracy, ale może generować raporty dla działu kadr przesyłane za pośrednictwem wi-fi, przekazujące informacje o nadgodzinach, spóźnieniach, wcześniejszych wyjściach czy nieusprawiedliwionych nieobecnościach. Jak przy każdej zmianie, początkowo pracownicy mogą być przeciwni, jednak takie rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla nich, ponieważ za wszystkie wykazane nadgodziny pracodawca będzie zobowiązany im zapłacić lub pozwolić na odebranie ich w późniejszym terminie.

Rejestratory czasu pracy są naprawdę tanim rozwiązaniem, które zapewnia mnóstwo korzyści zarówno pracodawcom, jak i samym pracownikom. Pozwala na ułatwienie pracy działom kadr, zmniejszają ryzyko niedociągnięć w razie kontroli uprawnionych organów i przede wszystkim umożliwiają wprowadzenie elastycznego czasu pracy, który pozwala pracownikom na dopasowanie godzin wykonywania swoich obowiązków do ich indywidualnych preferencji.