Chabrowy kolorem przewodnim ślubu

Planując przyjecie weselne w okresie letnim, bardzo często narzeczeni decydują się na wykorzystanie polnych, przepięknych kwiatów w dekoracjach na sali. Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że to właśnie chaber jest najczęściej wykorzystywany, nawet jego kolor staje się motywem przewodnim całego przyjęcia. Dobrze, aby połączyć ten wyjątkowy odcień z nieco bardziej stonowanymi kolorami, m.in. zielenią i bielą.

Zaproszenia na ślub w kolorze chabrowym

zaproszenia ślubne chabroweNajważniejsze, aby bardzo dobrze zaplanować wszystkie poszczególne elementy dekoracyjne, które zostaną wykorzystane w trakcie aranżowania sali weselnej. To istotne, aby po prostu nie przesadzić z głównym kolorem, czy wręcz przeciwnie – nie zatracić go wśród innych barw. Jak najbardziej można postawić na oryginalne zaproszenia ślubne chabrowe, które będą właśnie w takim odcieniu lub mogą nawiązywać do samych polnych kwiatów, przedstawiając ich zdjęcie czy zawierając suszony element. Już na etapie zapraszania gości weselnych będzie można odrobinę zdradzić własne plany na organizację weselnego przyjęcia. Kolejna kwestia to stylizacje państwa młodych, dobrze również tutaj wpleść niewielkie elementy w kolorze chabrowym. W przypadku pana młodego może to być muszka lub chusteczka do garnituru, a w przypadku panny młodej – chabrowe szpilki oraz obowiązkowo ten wyjątkowy kwiat musi znaleźć się w ślubnym bukiecie. Pamiętajmy jednak, że chabry kwitną wyłącznie na przełomie lipca oraz sierpnia, dlatego właśnie w tym okresie trzeba zaplanować ślub.

Wykorzystanie łąkowych kwiatów jest bardzo często stosowane w przypadku ślubów w stylu rustykalnym i boho. Należy jednak z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować florystkę czy zaprzyjaźnioną kwiaciarnię o swoich sugestiach i życzeniach związanych z gatunkiem kwiatów.