Charakterystyka grilla Weber model Q 1400

 

Pewnie większość z nas bardzo lubi potrawy z grilla, jak i zarówno całą jego otoczkę związaną z nim. Kojarzy nam się ze spotkaniami z bliskimi, odpoczynkiem, ładną pogodą, dobrym jedzeniem, a bywa, że też z gryzącymi komarami. Podczas ucztowania używamy różnego rodzaju palenisk do przygotowania posiłku.

Elektryczny grill firmy Weber

weber q 1400W zależności od tego gdzie grillujemy, jaki posiłki lubimy i ile mamy miejsca na uszykowanie jedzenia, możemy wykorzystać różnego rodzaju urządzenia. Najbardziej popularne są grille węglowe, w których rozgrzewamy palenisko za pomocą węgla drzewnego bądź brykietu. Wytwarza się wtedy specyficzny zapach, jedzenie też wtedy zyskuje swoisty smak, ale jednak nie w każdym miejscu możemy go zastosować. Działka czy ogródek przy domku wydają się idealnym miejscem na tego typu urządzenia, ale w mieszkając w mieście, w bloku użycie takiego rusztu jest wykluczone. W sytuacji tej idealnym rozwiązaniem jest grill elektryczny Weber Q 1400, który można włączyć na balkonie nie martwiąc się o opinię sąsiadów czy grożący mandat ze strony policji. Ruszt składa się z dwóch żeliwnych części, który pokryto porcelanową emalią w celu jak najlepszego uszykowania smacznego jedzenia. Z kolei samo urządzenie jest aluminiowe, zarówno pokrywa, jak i obudowa. Ważne przy przygotowaniach potraw jest bezstopniowy regulator temperatury, który pozwoli nie przypalić grillowanych produktów i odpowiednio je opiec. Do tego posiada moc 2200 W, a element ten grzewczy jest samoczyszczący. Jak zapewnia producent, natężenie to jest wystarczające do doskonałych efektów grillowania oraz nada charakterystyczny, znany z tradycyjnego rusztu, smak. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie wyjmowanej tacki, na którą ścieka tłuszcz grillowanych potraw. Do plusów można zaliczyć także to, że nie wytwarza duszącego dymu, który zwykle powstaje przy spalaniu brykietu czy węgla drzewnego. Dodatkowo Weber daje swojemu produktowi 2-letnią gwarancję. Kabel, który trzeba podłączyć do gniazdka wynosi 1,8 metra, także powinien być wystarczający na odległość z balkonu do najbliższego gniazdka w mieszkaniu.

Jak sądzę, nie każdy jest przekonany do elektrycznych grillów, jednak ten produkt można śmiało polecić nawet największym niedowiarkom. Powinien w godny sposób zastąpić ruszt opalany węglem drzewnym i może być świetną alternatywą dla niego. Szczególnie przyda się w miejscach, w których nie mile widziany jest dym wytwarzany w trakcie grillowania.