Co jest potrzebne do przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs w ostatnim czasie to dość często stosowany zabieg. W związku z tym warto rozważyć, czy same nie chcemy zdecydować się na tę opcję. Przedłużanie rzęs to świetna opcja – zwłaszcza dla pań, które mają dość małe oczy i opadające powieki. Jednak nie zaszkodzi również wykonanie rzęs u pań, które tego typu problemów nie posiadają.

Przedłużanie rzęs – co jest potrzebne?

akcesoria do przedłużania rzęsPrzedłużanie rzęs wcale nie jest skomplikowanym zabiegiem. Jednak aby dobrze je wykonać potrzebne są odpowiednie akcesoria. Bardzo ważne jest również ukończenie specjalistycznego kursu, dzięki któremu nabędziemy pewne umiejętności. Jeśli już go ukończymy, powinnyśmy kupić akcesoria do przedłużania rzęs. Z pewnością potrzebny nam będzie klej oraz rzęsy. Rzęsy powinny mieć różną grubość oraz długość. Wszystko dlatego, że tak naprawdę każda z pań powinna mieć wykonaną nieco inną stylizację. Dzięki temu oko będzie idealnie podkreślone. Przedłużanie rzęs wykonamy dziś w większości salonów. Jest to dość często stosowany zabieg na który decyduje się ogromna ilość kobiet. Niestety wiele stylistek wykonuje takie same rzęsy u każdej z pań. A tak naprawdę każda z nas ma nieco inne oko i inny kształt twarzy, a więc pasują do nas nieco inne stylizacje. Pamiętajmy, że stylizacja rzęs może uczulać. Najczęściej uczula klej, a więc jeśli wybieramy się do konkretnej stylistki, upewnijmy się, na jakich akcesoriach pracuje. Niestety tańsze kleje i rzęsy mogą okazać się złym wyborem – zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy alergikami. W momencie, gdy same chcemy zdecydować się na wykonywanie zabiegów przedłużania rzęs, najpierw zadbajmy o odpowiednie certyfikaty, które uprawnią nas do obsługiwania klientek. Coraz więcej stylistek otwiera swoje własne szkoły, które oferują szkolenia. Nie decydujmy się na pierwsze lepsze, ponieważ być może nie wyniesiemy z nich wystarczającej wiedzy.

Przedłużanie rzęs wykonywane jest w coraz większej ilości salonów. W związku z tym warto zastanowić się, gdzie się wybrać. Wybierając pierwsze lepsze miejsce na wykonanie zabiegu niestety sporo ryzykujemy. Może okazać się, że stylistka poskleja nasze rzęsy, które po zabiegu zostaną osłabione. A więc warto upewnić się, na jakich akcesoriach pracuje nasza stylistka, by mieć pewność, że zabieg będzie na najwyższym poziomie.