Czy tablet przyniósł zmianę w sektorze medycznym?

 

Rozwój technologii dotknął wiele branż, nie omijając również sektora medycznego. Wprowadził w nim liczne zmiany, dzięki czemu pracę personelu uczynił sprawniejszą. Urządzenia mobilne w przypadku wielu placówek stały się niezastąpione. Dzięki ich obecności możliwa jest sprawna opieka nad pacjentem. Personel może bowiem szybko wprowadzić istotne dane niezbędne w przypadku hospitalizacji. Urządzenia te muszą jednak cechować się nieco innymi parametrami, niż te z których korzystamy na co dzień.

Zalety tabletu medycznego

wysokojakościowe tablety medyczneJednymi z najczęściej wykorzystywanych urządzeń są wysokojakościowe tablety medyczne pozwalające na wprowadzanie wszelakich danych takich jak zalecenia, wyniki badań, przyjmowane przez pacjenta leki czy przebieg konsultacji medycznych. Dostęp do wprowadzonych danych jest możliwy po zeskanowaniu kodu, najczęściej znajdującego się na opasce identyfikacyjnej. Taka możliwość jest krokiem, który uczynił branże medyczną dużo sprawniejszą. Jak wiemy dokumentacja medyczna może być bowiem bardzo długa, a jej uporządkowanie w urządzeniu, sprawia, że pracownik medyczny może szybko się z nią zapoznać. Ważne jest jednak ,aby wprowadzane dane były odpowiednio przenoszone do elektronicznego systemu dokumentacji. Sprawia to, że dostęp do nich jest możliwy z każdego miejsca w szpitalu. Trzeba przyznać, że jest to ogromna przewaga nad papierową dokumentacją. Urządzenia wykorzystywane przez placówki medyczne różnią się jednak od tych, z których korzystamy na co dzień. Tablety medyczne muszą być bowiem odpowiednio przystosowane do warunków szpitalnych. Oznacza to, że są one wodoodporne, wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy czy upadki. Ponadto są proste w dezynfekcji, a środki, które w tym celu są używane nie wpływają negatywnie na działanie urządzenia.

Pojawienie się urządzeń takich jak tablety w sektorze medycznym przyniosło niebywałe korzyści. System, w który wyposażone zostały tablety, wymusza systematyczne prowadzenie dokumentacji, co przekłada się na lepsze monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. Oznacza to również, że jakość prowadzonej dokumentacji uległa znaczącej poprawie. Informacje wprowadzane do systemu przez personel medyczny są dużo lepiej chronione, niż ma to miejsce w przypadku dokumentacji w tradycyjnej, papierowej formie. Dostęp do niej mają bowiem jedynie osoby upoważnione.