Czym jest leasing pracowniczy?

Coraz częściej polscy przedsiębiorcy decydują się na współpracę z zewnętrznymi markami, które oferują dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Najczęściej dotyczy to branży budowlanej, ogrodniczej oraz przemysłowej. Na takich rynkach niejednokrotnie zdarza się, że właściciel firmy potrzebuje jedynie na określony czas dodatkowy zespół, dlatego opcja leasingu wydaje się całkiem korzystna.

Leasing pracowników budowlanych w Łodzi 

leasing pracowniczy łódźNajwiększą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że przedsiębiorca podpisuje umowę wyłącznie z określoną agencją, która następnie zatrudnia pracowników, odpowiada za ich ubezpieczenie, przeszkolenie oraz rozliczenie zarobków. Bardzo często są to pracownicy z Ukrainy o odpowiednim doświadczeniu i wykształceniu. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się właśnie leasing pracowniczy Łódź to jedno z miast, w którym działa sporo zakładów przemysłowych oraz niemal w każdej dzielnicy powstaje jakaś budowa. W każdym przypadku potrzebni są dodatkowi pracownicy, o których niestety coraz trudniej na polskim rynku. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne agencje pracy. Ogromną zaletą leasingu jest oszczędność czasu, ponieważ nie tracimy go na rekrutację, ogłoszenia i formalności związane z zatrudnianiem nowych osób. Wystarczy podać oczekiwania względem pracowników, termin i miejsce zatrudnienia, a całą resztą zajmie się agencja.

Nawet jeśli myślimy o zatrudnieniu obcokrajowców, to samodzielne próby ściągnięcia Ukraińców do Polski mogą być trudne i czasochłonne. Trzeba bowiem spełnić wiele formalności urzędowych, a przecież zwykle potrzebujemy dodatkowego zespołu „na już”. Wystarczy tutaj tak naprawdę jeden telefon do przedstawiciela agencji, by po kilku dniach na miejscu budowy czy produkcji stawili się nowi pracownicy.