Dekoracyjny stół w jadalni

Jeszcze przed wybuchem pierwszej wojny światowej ukształtował się pewien styl w architekturze, którzy nazywany jest stylem art deco. Charakteryzował się on dekoracyjnymi, artystycznymi wzorami, które bazowały przede wszystkim na prostych bryłach geometrycznych. Na dzień dzisiejszy styl ten powrócił do łask i bardzo często nawiązuje się do niego w aranżacjach wnętrz. Dużym zainteresowaniem cieszą się, na przykład, meble wykonane w tym stylu. 

Styl art deco w naszych wnętrzach

stół art decoW dzisiejszych czasach w wielu aranżacjach wnętrz nawiązuje się do różnych historycznych stylów, które budują w pomieszczenia nietypowy klimat. Czasy, w których dominowały minimalistyczne, wręcz surowe aranżacje już dawno minęły. Obecnie szukamy w pomieszczeniach naszych domówi mieszkań przytulności i elegancji. Stylem, który przejawia się głównie w postaci mebli, jest art deco, znane głównie z lat dwudzistych dwudziestego wieku. Ten niezwykle dekoracyjny styl mi również przypadł bardzo mocno do gustu. W trakcie robienia remontu mieszkania, postanowiłam wprowadzić do niego trochę klasycznych akcentów, które stałyby się główną dekoracją w danym wnętrzu. Kupiłam, między innymi, piękny stół art deco, który stanął w jadalni. Jest to duży, okrągły i pięknie zdobiony stół, który od razu rzuca się w oczy. Wykonany jest z wysokiej jakośc drewna, dlatego mam pewność, że posłuży mi przez lata. Wykonany jest on w taki sposób, że można go powiększyć w razie, gdybym spodziewała się gości. Ciemny kolor stoły wprowadza nieco elegancji do mojej jadalni. Musiałam w podobnym stylu znaleźć również krzesła, pasujące do stołu. Znalazłam takie, które również nawiązują bezpośrednio do stylu art deco. Poza stołem w jadalni, który był pierwszym, stylistycznym meble, kupiłam też inne we wspomnianym wcześniej stylu. Jest to między innymi stoli kawowy i komoda w sypialni. 

Jednym ze stylów aranżacji wnętrz, który w ostatnim czasie bardzo mocno przypadł mi do gustu, jest styl art deco. Meble wykonane w tym stylu mogą być wspaniałą dekoracją w pomieszczeniach, o czym przekonałam się na własnej skórze. W mojej świeżo wyremontowanej jadalni, na przykład, znalazł się duży, okrągły stół art deco, który stał się jednocześnie głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Poza tym stołem kupiłam też inne meble w stylu art deco.