Dla kogo są wlewy?

Jeszcze kilka lat temu jedynie w szpitalach wykonywało się dożylne uzupełniania elektrolitów, czy witamin pacjentom, którzy tego wymagali. Zabieg taki był wykonywany pod kontrolą doświadczonych pielęgniarek. Po pewnym czasie do tej metody przekonali się lekarze sportowi, którzy w ten sposób pomagali sportowcom na szybką regeneracje i wzmocnienie. 

Czym jest wlew witaminowy? 

rekomendowane wlewy witaminowe w warszawieBadania jednoznacznie potwierdziły, że dostarczenie organizmowi witamin przez kroplówkę, czyli wprost do krwiobiegu, błyskawicznie wpływa na jego kondycję. Witaminy głównie dostarczamy wraz z pożywieniem, a więc jest ono najpierw trawione, a dopiero w jelicie cienkim i grubym następuje ich wchłanianie, a tak i tak nigdy nie jest ono stu procentowe. W przypadku wlewów witaminowych, wchłanialność jest na poziomie stu procent. Taki argument skutecznie przekonał już setki tysięcy osób  do korzystania z tej metody. Rekomendowane wlewy witaminowe w Warszawie wykonywane są już w kliku klinikach zdrowia. Jest to miejsce, gdzie pod kontrolą i na polecenie lekarza jest wykonywana kroplówka z zawartością konkretnych witamin. Mogą z niej korzystać wszystkie osoby bez względu na wiek i płeć. Wlew jest całkowicie bezpieczny i jedyne czego wymaga, to wykonania jednego wkłucia na wbicie w żyłę igły, przez którą będzie aplikowana witamina. W ofercie dostępne są pojedyncze witaminy, takie jak na przykład witamina C oraz kompleksy witamin specjalnie dostosowane do konkretnych potrzeb. Na przykład można sobie wykonać wlew wzmacniający, regenerujący, nawadniający z elektrolitami, na kaca, lub dla kobiet w ciąży w celu uzupełniania podaży niezbędnych witamin. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a efekty są widoczne niemalże natychmiast. 

Wykonanie wlewów witaminowych reklamują znani celebryci i osoby ze środowiska sportu, ponieważ w taki sposób każdy z nas może się szybko wzmocnić. Dawka witamin jaka jest podawana w kroplówce jest specjalnie dobrana, aby nie spowodować żadnych skutków ubocznych. Ponadto sam zabieg jest wykonywany pod kontrolą lekarza, który przed wykonaniem wlewu, wykonuje krótki wywiad mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie jest zawsze stawiane na pierwszym miejscu. Cena zabiegu zależy od rodzaju wykonanej kroplówki.