Dobra drukarka fiskalna

Na rynku działa około kilkuset specjalistycznych sklepów ze sprzętem fiskalnym dla przedsiębiorców. Posiadają one szeroki wybór kas, drukarek i wszelkich akcesoriów fiskalnych, które są niezbędne w prowadzeniu sprzedaży detalicznej.

Jaką wybrać drukarkę do sklepu?

drukarki fiskalne gdańskUstawa o podatku od towarów i usług mówi o obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej w odniesieniu do firm prowadzących działalność handlową lub usługową. Jednak uwzględnia także wyjątki, które są zwolnione z tego obowiązku. Na pewno kasy ani drukarki fiskalnej nie muszą posiadać firmy, które działają wyłącznie w internecie, a jako formę zapłaty przyjmują tylko przelew bankowy. Drugim wyjątkiem są firmy, których roczne dochody nie przekraczają limitu dwudziestu tysięcy złotych. Przeważnie kasy fiskalne wybierają przedsiębiorcy, którzy prowadzą niewielkie sklepy czy punkty usługowe, gdzie nie ma bardzo rozbudowanego asortymentu. Natomiast drukarki bardziej pasują do dużych sklepów, gdzie istnieje konieczność łączenia sprzedaży detalicznej z hurtową, magazynem, a nawet z księgowością. Jeżeli interesują nas drukarki fiskalne Gdańsk jest miastem, w których działa kilka sklepów z urządzeniami fiskalnymi. Kupimy tam dowolny model drukarki, wraz z montażem i fiskalizacja w firmie klienta. W zależności od rodzaju i formy działalności, można kupić klasyczną drukarkę fiskalną lub w wersji online, która posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania raportów dobowych.

Zakup urządzenia fiskalnego służącego do rejestrowania sprzedaży należy wykonać najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności lub w pierwszym roboczym dniu miesiąca następującym po miesiącu, w którym zaistniał obowiązek posiadania takiego urządzenia.