Dobry Evado 9.0

Na rynku mamy naprawdę duży wybór rowerów trekkingowych, toteż bardzo trudno wybrać model, który będzie naprawdę uniwersalny i sprawdzi się zarówno w rękach doświadczonego obieżyświata, jak i dopiero początkującego amatora dalekich, rowerowych eskapad.

Trekkingowy Evado 9.0 od Krossa

rower kross evado 9.0Wybierać możemy z oferty zagranicznych i polskich producentów, natomiast szczególną uwagę zwrócić należy na tych drugich, a w szczególności markę Kross. Dlaczego? Ponieważ rowery trekkingowe od tego producenta są jednymi z najtańszych, a przy tym zachowują najwyższą jakość. Doskonałym przykładem jest tu Evado 9.0, czyli jednoślad z najwyższej półki, w pełni wyposażony i doskonale wyważony. Na jego konstrukcję składa się ultralekka, aluminiowa rama, co w przypadku rowerów turystycznych, na których zwykle przewozi się bagaże, ma bardzo duże znaczenie oraz wąskie, 28-calowe koła. Dzięki jednorodnemu układowi napędowemu mamy zagwarantowaną najwyższą jakość pracy, co docenimy zwłaszcza podczas pokonywania podjazdów i wzniesień. Jeżeli chodzi o amortyzator to ma 65-milimetrowy skok i blokadę w manetce, co umożliwia zmianę ustawień bez zsiadania z roweru. Bardzo dobrze tłumi drgania, toteż nie będziemy mieli kłopotów z bólem nadgarstków i przedramion, nawet po pokonaniu bardzo wymagającej trasy. O nasze bezpieczeństwo zadbają natomiast hydrauliczne hamulce tarczowe, które sprawdzą się zarówno na szutrowych, piaszczystych, jak i asfaltowych drogach. Rower Kross Evado 9.0 to pojazd uniwersalny i wszechstronny, dzięki czemu doskonale poczuje się nim tak globtroter, jak i totalny amator. To jednoślad z najwyższej półki, biorąc pod uwagę zastosowany osprzęt oraz ultralekką ramę, za który u bardziej znanego producenta trzeba byłoby zapłacić nawet tysiąc złotych więcej. Nie ma zatem sensu przepłacać tylko po to, by mieć na ramie bardziej rozpoznawalny logotyp. Evado 9.0 jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, a do wyboru mamy trzy rozmiary ramy.

Ten model doskonale uwidacznia, że zakup roweru trekkingowego z najwyższej półki jest możliwy za mniej niż pięć tysięcy złotych. Z Evado 9.0 będziemy czuć się pewnie zarówno podczas jazdy bezdrożami, jak i asfaltowymi, krętymi drogami, a wszystko dzięki doskonale dobranemu osprzętowi, ze szczególnym uwzględnieniem napędu.