Dobry monitor interaktywny w szkole

Kilka miesięcy temu zatrudniłam się w placówce edukacyjnej, która znajdowała się w moim rodzinnym mieście. Miejsce to jest bardzo otwarte i niezwykle postępowe, w którym uczniowie oraz kadra nauczycielska czują się wyjątkowo. Wszyscy razem tworzymy to wspaniałe miejsce i staramy się, aby nauka w nim była nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Instalacja szkolnych monitorów interaktywnych

interaktywne monitory dla szkołyNa kolejnej radzie pedagogicznej dyrekcja, nauczyciele oraz organ prowadzący placówkę uznali, że nadszedł czas, aby zakupić nowe sprzęty i urządzenia. Jakiś czas później zakupiono interaktywne monitory dla szkoły, w której pracowałem. Jeden z takich monitorów został także zamontowany w mojej sali lekcyjnej, w której prowadziłem zajęcia. Jako nauczyciel geografii bardzo cieszyłem się z tego, że otrzymałem tak wspaniałą pomoc dydaktyczną. Od tego momentu zajęcia z geografii stały się ciekawsze i bardziej przystępne dla mnie i moich uczniów. Na nowym monitorze zainstalowałem nowoczesne oprogramowanie, które współgrało z moim szkolnym komputerem, posiadałem również swój nauczycielski pulpit, na którym pracowałem i rozdawałem ćwiczenia i zadania moim uczniom. Na monitorze wyświetlałam różnego rodzaju mapy topograficzne, administracyjne, a dzięki mobilności urządzania mogłem również pokazywać różnego rodzaju porównania geograficzne. Nauka stała się o wiele przyjemniejsza, a moi uczniowie chętniej uczestniczyli w zajęciach. Monitor miał wmontowanych wiele przydatnych funkcji, mogłem na nim pracować będąc podłączonym do sieci, ale nie miałem także problemu z korzystaniem z niego w systemie offline. Pomoce dydaktyczne są bardzo ważną częścią pracy w szkole. Dzięki temu, że moja klasa otrzymała nowoczesny sprzęt, mogłem prowadzić zajęcia z geografii w jeszcze bardziej kreatywny sposób.

Każdy z nauczycieli stara się przygotowywać swoje lekcje w innowacyjny i ciekawy sposób. Gdy otrzymałem nowoczesne wyposażenie mojej sali geograficznej, mogłem rozpocząć zupełnie inny system kształcenia uczniów, dzięki czemu zajęcia stały się o wiele bardziej dostępne i interesujące.