Dofinansowanie na boisko i systemy podlewające

Mój syn uczęszcza na treningi piłki nożnej w ramach klubu sportowego dla młodzieży w naszym rodzinnym mieście. Ostatnie dofinansowanie z UE w naszym mieście, pozwoliło zrealizować budowę kompleksu sportowego, który zaopatrzony jest w boisko piłkarskie oraz pole golfowe, które należy regularnie podlewać, aby utrzymać dobry stan murawy. 

Automatycznie podlewane boiska

podlewanie boiska piłkarskiegoObiekt nie był jeszcze  używany, a dodatkowi sponsorzy, jak i mieszkańcy miasta nie mogą doczekać się otwarcia. Rozumiemy jednak, że musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ważną kwestią pozostaje podlewanie boiska piłkarskiego, a zamontowanie instalacji do podlewania potrwa jeszcze kilka dni. Z uwagi na sporą sumę otrzymanych pieniędzy, projektant zaproponował skorzystanie z programu nawadniającego, dzięki któremu podlewanie podlega pod zaprogramowany system, który można ustawić w taki sposób, aby podlewał murawę w określonych godzinach. Można ustalić również zasięg strumienia wody, tak aby obejmował obszar, który ma być podlewany. Podlewanie boiska kiedyś odbywało się przy pomocy osób fizycznych, które w towarzystwie węży ogrodowych i spryskiwaczy obchodziły cale boisko. Współczesne instalacje nawadniające zakładane są przez kilka dni, w taki sposób, że są niewidoczne i nie niszczą murawy, a inteligentny system pozwala na ustalenie automatycznego podlewania o danej godzinie. Dzięki temu obecność ogrodnika podczas podlewania nie jest konieczna i można zarządzać nią z domu lub siedziby klubu piłkarskiego.

Podlewanie zapewni odpowiedni poziom nawilżenia, przez co murawa nie będzie się przesuszać, a nowe boisko będzie wyglądać estetycznie. Również w kontekście użytkowania boiska, podlewanie pozostaje nie bez znaczenia. Dzięki dobrej jakości murawie gracze mogą trenować bezpiecznie, biegając po podlanym, równym trawniku.