Ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Oczyszczanie ścieków jest procesem bardzo istotnym z punktu widzenia ochrony środowiska. Staramy się z reguły jak najlepiej zadbać o to by ścieki generowane przez nasz dom były odprowadzane w należyty sposób. Najłatwiej mają te osoby, które mieszkają w miastach lub też większych miejscowościach. Często mamy w takich miejscach dostęp do sieci kanalizacyjnej więc wystarczy stworzyć przyłącz do naszego domu. Zdecydowanie trudniej bywa w przypadku odprowadzania ścieków gdy mieszkamy na wsi.

Polecane oczyszczalnie ścieków

przydomowe oczyszczalnie ścieków PoznańOczyszczalnie ścieków z reguły kojarzone są z obiektami o bardzo dużej powierzchni. Ulokowane są one najczęściej na obrzeżach miast i to właśnie do nich trafiają nieczystości z całego miasta. Jednak oczyszczalnie ścieków występują również w wersjach przydomowych. W tym przypadku oczyszczalnia działa w nieco inny sposób niż te, które są przystosowane do filtrowania ogromnych ilości ścieków. Jeśli chodzi o kwestię jaką są przydomowe oczyszczalnie ścieków Poznań jest jednym z miast, w którym znaleźć możemy bardzo szybko sprawdzone firmy sprzedające gotowe zestawy do samodzielnego złożenia takiej oczyszczalni. Mnóstwo firm oferuje również profesjonalny montaż takich systemów neutralizowania ścieków. W skład takich przydomowych oczyszczalni wchodzą: osadnik gnilny, studzienka rozdzielcza, studzienka zbiorcza oraz studnia chłonna która pozwala na odprowadzanie oczyszczonej wody do wód gruntowych. Studnie chłonne muszą być zamontowane w odpowiedni sposób. Kluczowe jest to by nie znajdowały się one zbyt wysoko nad linią wód gruntowych. Ważną kwestią jest bowiem to by oczyszczona woda miały łatwy dostęp do żył wodnych. Nie powinno się też umieszczać studni chłonnych w pobliżu ujęć wody. Zalecane jest by minimalna odległość od ujęć wody wynosiła 30 metrów. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są również wyposażone w odpowietrzniki montowane w pobliżu dachów.

Na dzień dzisiejszy dostrzec możemy, że mnóstwo osób zamieszkujących poza miastem inwestuje w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Rozwiązania tego typu sprawdzą się idealnie w przypadku domków letniskowych czy nawet domków na działce. Często takie przydomowe oczyszczalnie znaleźć można w marketach budowlanych. Sprzedawane są one często w komplecie z wszystkimi przewodami.