Endermologia – skuteczna walka z cellulitem

Cellulit to zmora wielu kobiet. Co ciekawe, jego występowanie nie dotyczy jedynie pań z nadwagą, ale również i tych szczupłych. Stosowanie odpowiednich diet, regularne uprawianie sportu czy pielęgnowanie ciała przy użyciu dedykowanych kosmetyków – niestety, ale wyżej wspomniane nie pomagają w pozbyciu się niechcianej przypadłości. Co zatem zrobić, aby uporać się z pomarańczową skórką i odzyskać dobry wygląd ciała? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Endermologia – to warto wiedzieć

endermologia w łodziJak wiadomo, w gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych można poddać się rozmaitym zabiegom, których zadaniem jest właśnie usunięcie cellulitu lub chociaż zmniejszenie jego widoczności. Jednym z najbardziej skutecznych okazuje się być endermologia w Łodzi, której celem jest redukcja cellulitu. Wyżej wspomniany jednak znika na jakiś czas, dlatego też zabieg ten należy cyklicznie powtarzać. Wykonuje się go przy użyciu dwóch rolek oraz urządzenia ssącego, które działa bardzo łagodnie. W wyniku ich używania dochodzi do rozciągnięcia tkanki i w konsekwencji redukcji cellulitu. Co istotne, endermologia jest zabiegiem nieinwazyjnym. Poza redukcją cellulitu zmniejsza również obwód ciała oraz poprawia krążenie.  Żeby móc osiągnąć zamierzony efekt zabiegu, koniecznym jest wzięcie udziału w 14 do 28 sesji, z których każda trwa 45 minut. Ponadto, aby go utrzymać, powinno się każdego miesiąca wykonywać zabiegi, które w tym pomogą. Podejmując decyzję o poddaniu się temu zabiegowi oraz przestrzegając diety i regularnie ćwicząc można być pewnym, że uzyskane efekty będą bardziej zadowalające i trwalsze, niż ma to miejsce w przypadku osób, które się do tego nie stosują. Warto pamiętać, aby w dniu wykonania zabiegu wypić około ośmiu szklanek wody, gdyż pomoże to w usunięciu większej ilości toksyn podczas zabiegu.

Podsumowując – zabieg endermologii może pomóc w zwalczeniu uciążliwego problemu jakim jest cellulit. Nie mniej, aby móc opowiadać o prawdziwym sukcesie, warto do swojej codzienności wprowadzić zdrowe nawyki, które pomogą w osiągnięciu lepszych efektów. Osoby z dużą nadwagą, poza samym zabiegiem, powinny postawić także na dietę redukcyjną oraz regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Bez tego działanie zabiegu będzie krótkotrwałe.