Fachowa firma leśna z Bydgoszczy

Działka pod budowę domu była bardzo tania jak na obecne ceny rynkowe, choć jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Cały teren był bowiem zarośnięty i zapuszczony, nie odstając za wiele od statusu nieużytku gruntowego. Przygotowanie takiego terenu pod jakąkolwiek budowę wymagało ogromu pracy, i w żaden sposób nie mogło być przeprowadzone ręcznie, dlatego też zdecydowaliśmy się wynająć profesjonalną firmę w tym celu.

Fachowe oczyszczanie terenu zalesionego

wycinka drzew w Bydgoszczy na działceZ racji iż teren miał być przeznaczony pod budowę, wszystkie drzewa musiały być nie tylko wycięte, ale również wykorzenione w taki sposób by nie utrudniać późniejszych robót ziemnych. Było to więc dość trudne zadanie, dlatego też zdecydowaliśmy się poszukać rekomendowanej i sprawdzonej firmy, której zadaniem byłaby wycinka drzew w Bydgoszczy na działce. W okolicy działało wiele firm leśnych, zajmujących się właśnie takowymi zadaniami, choć jedna szczególna firma zwróciła naszą uwagę. Miała bowiem reputację najbardziej solidnej i dokładnej firmy leśnej, głównie za sprawą oczyszczania terenu po ulewnych deszczach przed kilku lat, po których pracownicy doprowadzili wiele działek niemal do idealnego stanu. Firma ta dysponowała bardzo dobrym wyposażeniem i ciężkim sprzętem, który zawsze używany był podczas wykonywania zadań większych niż usunięcie pojedynczych drzew z wyznaczonego terenu. Te same maszyny były później wykorzystywane do usunięcia wszelkich szkód gruntowych, powstających w wyniku wykorzeniania ściętych drzew, dzięki czemu teren oczyszczony był doskonale przygotowywany do wykonywania dalszych prac pod budowę. Nie była to jednak firma która ceniła usługi nierozsądnie, a w wielu przypadkach koszty wykonywania prac były bardzo konkurencyjne, i o wiele bardziej atrakcyjne niż w pozostałych firmach leśnych z okolicy.

Oczyszczana działka nie była duża, więc prace zostały przeprowadzone błyskawicznie, łącznie z wywozem i utylizacją ściętych drzew, za które firma udzielała zniżek w przypadku przeznaczenia ich do utylizacji i obróbki. Dalsze prace mogły być więc rozpoczęte już w kilka dni po zakończeniu usuwania zadrzewienia z wyznaczonego terenu, a dzięki dokładności pracowników usuwających drzewa, mogły być przeprowadzane bardzo sprawnie, bez konieczności wykonywania poprawek.