Firany do mieszkania

Nigdy nie lubiłam za bardzo firan. Podobała mi się moda, która panowała i cały czas panuje w krajach protestanckich na to, aby nigdy nie zasłaniać okien. Zawsze można tam było zajrzeć do każdego  mieszkania i bez przeszkód zobaczyć, czym akurat zajmują się jego mieszkańcy. A te firany, które u nas w Polsce były tak bardzo modne w czasach PRL- strasznie mi obrzydły. Wydawały mi się takie w złym guście. Poza tym było to zawsze straszne siedlisko kurzu.

Ładne firany do pomieszczeń

ekskluzywne firany do salonu i sypialniDlatego kiedy wyprowadziłam się z domu, w którym oczywiście królowały firany, sama postanowiłam pozbyć się tej ozdoby i nigdy też jej nie montować. W wynajmowanych mieszkaniach nie stanowiło to żadnego problemu, niewiele z nich było wyposażonych w firany. Kiedy przyszła kolej na własne mieszkanie, które urządzałam całkiem po swojemu, nie planowałam tam absolutnie firan. I całkiem długo wytrwałam w postanowieniu życiu bez firan. Jednak z czasem, kiedy na świecie pojawiły się dzieci, zaczęło mi brakować jakiejś przytulnej ozdoby w oknie. Postanowiłam więc, że zamontujemy sobie w mieszkaniu firany. Wraz z mężem i dziećmi wybraliśmy się do sklepu, aby znaleźć dla nas jak najbardziej ekskluzywne firany do salonu i sypialni. Wiedziałam bowiem, że skoro już decydujemy się na firany, nie może to być byle co, ale coś naprawdę ekstra. Długo szukaliśmy, w końcu jednak udało nam się znaleźć firany, który spodobały się całej naszej rodzinie. Do salonu wybraliśmy gęsto tkane kremowe firanki o jedwabistym połysku. Do sypialni zdecydowaliśmy się na lekkie koronkowe firany uszyte z wysokiej jakości włókna bawełnianego. Obie pary wybranych przez nas firan były naprawdę przepiękne. Nie mogłam się doczekać, kiedy zawisną w naszym mieszkaniu. I kiedy w końcu je powiesiliśmy, od razu zrobiło się u nas bardziej domowo i przytulnie. Jednak warto mieć firany.

Firany przez pewien czas przestały być modne, zdawały się wielu osobom przeżytkiem PRL-u. Jednak po kilku latach królowania rolet i żaluzji firany coraz odważniej wracają na salony. Jednak są to zupełnie inne firany niż kiedyś, o wiele prostsze w formie, o wiele bardziej ekskluzywne. I dobrze, że trend się odwrócił, bo mieszkanie bez firn to nie jest prawdziwe mieszkanie. Wybór ładnych firan jest na rynku ogromny.