Fotografia dla biznesu

Pasję do fotografowania odziedziczyłam po moim dziadku. Talent zapewne również odziedziczyłam po nim. Mój dziadek był swojego czasu całkiem znanym fotografikiem i to on właśnie był osobą, która wciągnęła mnie w fotografowanie. To on podarował mi moja pierwszą lustrzankę, to on nauczył mnie wywoływać samodzielnie zdjęcia, to on także sprawił, że pokochałam fotografowanie. I to wszystko sprawiło, że nie miałam żadnego problemu z wyborem studiów.

Sesje fotograficzne w dobrej cenie

fotografia korporacyjnaKiedy skończyłam studia fotograficzne, miałam bardzo wielkie nadzieje, które niestety szybko i boleśnie się rozwiały po zderzeniu z rzeczywistością. Okazało się, że z fotografii artystycznej, którą zamierzałam się prac, nie da się niestety wyżyć. Ponieważ nie wyobrażałam sobie jednak innego sposobu na życie niż fotografowanie, postanowiłam, że wymyślę sobie jakieś odpowiednie zajęcie. Długo zastanawiałam się, w jaki sposób mogłabym zarabiać na fotografowaniu, chciałam znaleźć dla siebie jakąś niszę. I w końcu wpadłam na naprawdę bardzo rewolucyjny pomysł – postanowiłam, że będę robić zdjęcia dla biznesu. W owym czasie bardzo niewielu fotografików do firm kierowało swoje usługi, dlatego od początku mojej działalności miałam bardzo dużo klientów. Okazało się, że fotografia korporacyjna jest całkiem dochodowym zajęciem i już po kilku latach moja firma zaczęła rosnąć. obecnie jest już całkiem duża, zatrudniam kilkoro młodych i zdolnych fotografików i mam bardzo wielu klientów, a wśród nich największe z obecnych na polskim rynku korporacji. Wykonujemy zarówno różnego rodzaju sesje wizerunkowe dla pracowników, jak i sesje produktowe. Zapotrzebowanie na nasze usługi jest spore, wykonujemy bardzo dobra robotę, dlatego klienci chętnie do nas wracają. Musze przyznać, że mam szczęście, że mogę zarabiać na tym, co kocham.

W obecnych czasach coraz więcej firm decyduje się zatrudnić profesjonalistów do przeprowadzenia sesji zdjęciowych na ich potrzeby. Mogą to być zarówno sesje zdjęciowe pracowników, potem ich zdjęcia mogą posłużyć do prezentacji w różnego rodzaju ofertach. Firmy zamawiają jednak również sesje produktowe, których efekty mogą potem wykorzystać w materiałach informacyjnych, czy reklamowych. Na pewno inwestycja w dobrego fotografa się opłaca.