Funkcje listwy przysufitowej

Bardzo często zdarza się, że po wykonanym remoncie pozostają większe lub mniejsze niedoróbki. Najczęściej powstają na łączeniach pomiędzy ścianami i sufitem i w pobliżu okien. Prostym i tanim sposobem na zamaskowanie nierówności ścian, czy źle położonej farby, mogą być styropianowe listwy maskujące.

Zalety listew przysufitowych

listwy przysufitowePomimo tego, że do remontów podchodzimy zazwyczaj z dużą dokładnością, z wykorzystaniem najlepszym materiałów, czy ekipy remontowej, prawie każdy remont pozostawia po sobie większe lub mniejsze niedoróbki. Te występują najczęściej na linii łączącej sufit ze ścianami, najczęściej w postaci krzywo nałożonej farby lub tapety. W większości przypadków defekty te są tak małe, że nie opłaca się dla nich powtarzać remontu, a są na tyle duże, że można je zauważyć gołym okiem. Prostym rozwiązaniem tego problemu mogą być listwy przysufitowe. Jest to element sztukaterii, dzięki któremu z łatwością zamaskujemy wszystkie niedoskonałości, które koncertują się na linii łączącej sufit ze ścianami. Z łatwością przy pomocy listew przysufitowych zamaskujemy błędną krzywiznę ściany, sufitu, wspomnianą wcześniej nierówność farby czy tapety, a także inne mniejsze niedoróbki. Odpowiednia zamontowana listwa przysufitowa może w pełni zamaskować wszelkie niedoróbki, a dodatkowo nadać wnętrzom bardziej eleganckiego wyglądu. Warto tu wspomnieć, ze listwy przysufitowe montowane jako ozdoby były kiedyś bardzo drogie, z racji tego, że były wykonane z gipsu. Obecnie dostępne są jednak listy przysufitowe wykonane ze styropianu, które są bardziej trwałe, a jedocześnie lekkie i znacznie tańsze. Dzięki temu z montażem takiej sztukaterii bez problemu poradzi sobie każdy z nas – potrzebny będzie do tego jedynie odpowiedni klej. Warto tu również wspomnieć, że listwy przysufitowe są montowane nie tylko w celach maskujących, czy też aby uatrakcyjnić wygląd danego pomieszczenia, ale także aby optycznie rozjaśnić i powiększyć mniejsze pomieszczenia w danym domu czy mieszkaniu.

Bardzo powszechnym problem są różnego rodzaju niedoróbki pozostające po skończonym remoncie pomieszczenia. Nie zawsze jednak chęć usunięcia takich defektów musi być związana z koniecznością wykonania kolejnego remontu. Niedoróbki takie można bowiem łatwo zamaskować, najlepiej przy pomocy specjalnych listew.