Główne zalety pras krawędziowych

 

Stal należy do jednych z najczęściej używanych w produkcji surowców. Co ciekawe, stali raczej nie wykorzystuje się w formie surowej, ale pod postacią półproduktów, na przykład blach. Ze względu na wytrzymałość tego surowca, jego obróbka może sprawiać pewne problemy.

Czy prasa krawędziowa to sprawdzone rozwiązanie?

sprawdzone prasy krawędzioweDo jednych z częściej używanych surowców produkcyjnych należy bez wątpienia zaliczyć stal. Co ciekawe jednak,  stali raczej nie używa się w postaci surowej i na przykład jej dystrybucja ograniczana jest do jej półfabrykatów, na przykład prętów, siatek stalowych czy też blach. Dzielą one ze stalą wszystkie jej właściwości, również niezwykłą wytrzymałość na czynniki mechaniczne, która może powodować pewne problemy podczas próby obróbki. Dlatego też tak ważne jest używanie odpowiednich maszyn do obróbki stali, takich jak sprawdzone prasy krawędziowe. Maszyna ta wyróżnia się tym, że jako jedna z niewielu zachowuje w pełni naniesione na blachy powłoki ochronne Dzięki temu używanie takiej prasy na przykład do podziału blach czy też ich zagięcia nie powoduje konieczności ponownego galwanizowania. Jak łatwo się domyśleć, używanie pras krawędziowych zazwyczaj bardzo pozytywnie wpływa na działalność danego zakładu produkcyjnego. Prasy krawędziowe to nie są urządzenia, które są dostępne tylko w jednej wersji. Istnieją wiec na przykład takie prasy, które obsługuje się wyłącznie ręcznie jak i takie które działają na podstawie stworzonego cyfrowo projektu obróbki. Ten drugi typ pras krawędziowych, zwany prasami cnc jest najczęściej wybierany przez profesjonalistów. Różna może być oczywiście również moc jak i dodatkowe funkcje tych urządzeń. Warto wiec zachować pryz wyborze pras krawędziowych odpowiednią uwagę, tak aby wybrana maszyna spełniała wszystkie nasze wymagania. Prasy krawędziowe mogą być wykorzystywane zarówno w celu dzielenia blachy na mniejsze części, jak również do wykończenia i obróbki blachy, na przykład do jej późniejszego wykorzystywania jako pokrycie dachowe domów czy też budynków gospodarczych.

Stal jest bez wątpienia jednym z popularniejszych surowców produkcyjnych. Jest to spowodowane głównie właściwościami tego surowca, dzielonymi zresztą z półfabrykatami pochodzącymi od stali. Ze względu na duża wytrzymałość półproduktów stalowych, trzeba odpowiednio podejść doi ich obróbki.