Ile kosztuje kompleksowa przeprowadzka mieszkania?

Kiedy z jakiś względów trzeba się przeprowadzić to najczęściej wynajmuje się w tym celu firmę przeprowadzkową. Jak sama nazwa wskazuje, taka firma zajmuje się wszystkim, co się wiąże z przeprowadzeniem nas z jednej lokalizacji na drugą. Ile to kosztuje? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób firma rozlicza swoje usługi. Niektóre firmy biorą pod uwagę ilość godzin pracy swoich pracowników, a niektóre powierzchnię i zakres prac przy przeprowadzce.

Kompleksowe przeprowadzenie może kosztować bardzo różnie

kompleksowe przeprowadzki WarszawaRóżnice w cenach pomiędzy firmami działającymi w branży przeprowadzek mogą być całkiem spore. Dlatego warto przed wybraniem jednej z firm dokładnie dopytać o ceny usług. Niektóre firmy przeprowadzkowe rozliczają koszty godzinowo – w zależności od ilości pracowników i godzin pracy, ile potrzebowali do zrealizowania zlecenia. Najczęściej jest tak, że za dwóch pracowników z samochodem zapłacimy około dwustu złotych za jedną godzinę ich pracy przy przeprowadzce. Tyle tylko, że w takim systemie godzinowym wiadomo, że pracownicy nie muszą się z niczym śpieszyć. Jest to zatem mniej sprawiedliwe, aniżeli rozliczanie się za efekt i zakres prac. Większość firm oferujących kompleksowe przeprowadzki Warszawa przyjmuje właśnie ten sprawiedliwszy system. Zamawiając usługi takiej firmy trzeba określić metraż mieszkania i zakres prac. Określa się to oczywiście mniej więcej, żeby można było policzyć dokładnie czas pracy potrzebny do realizacji zlecenia. W każdym razie klient dostaje propozycję kosztów i później nie zależą one od tego jak długo pracownicy będą przy przeprowadzce pracować. Tym bardziej ważne jest to, żeby odpowiednio wybrać firmę, która będzie realizować zlecenie przeprowadzki. Przeprowaadzenie niewielkiego mieszkania może bowiem kosztować od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Każdy, kto ma w planach przeprowadzkę doskonale wie, że można znaleźć firmę, która wykona prace najtaniej. Większość firm oferuje dzisiaj bardzo niskie ceny za przeprowadzki. Wynika to z ogromnej konkurencji. Nie mniej różne są sposoby wyceniania usługi przeprowadzki. Część firm wycenia swoje usługi na podstawie metrażu mieszkania lub zakresu prac. Niektóre firmy wolą, żeby klienci zapłacili za realny czas pracy pracowników, którzy zostali oddelegowani do obsługi zlecenia.