Ile kosztuje pogwarancyjna wymiana matrycy w laptopie?

Komputery przenośne zwane laptopami to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj funkcjonowania. Laptopy są lekkie, cienkie i bardzo wygodnie się ich używa do pracy, nauki czy rozrywki. Kupując laptopa dostaje się na niego standardowo dwuletnią gwarancję. Można ją oczywiście przedłużyć, ale kosztuje to dodatkowe pieniądze. Najczęściej jakieś dziesięć procent wartości kupowanego laptopa. Nie trzeba tego robić, bo naprawy pogwarancyjne są naprawdę niedrogie.

Niskie koszty wymienienia matrycy

wymiana matryc WarszawaMożna sobie pomyśleć, że laptopy to taki rodzaj sprzętu, którego naprawa kosztuje sporo pieniędzy. Tym czasem nic bardziej mylnego, ponieważ ceny napraw już dawno osiągnęły minimalny poziom. Mobilne komputery spowszechniały na tyle, że koszty napraw spadły do minimum. Fakt – jeszcze dekadę temu naprawa laptopa kosztowała krocie. Dzisiaj nawet wymiana matryc Warszawa to koszty naprawdę bardzo małe w stosunku do wartości nowego laptopa. A można by pomyśleć, że wymiana tak ważnego elementu jak matryca, powinna kosztować całkiem sporo. Przecież bez matrycy, czyli ekranu, nie da się korzystać z laptopa. Wystarczy jednak wejść na strony internetowe serwisów oferujących naprawy laptopów, żeby przekonać się jak niskie są to ceny. Pogwarancyjna wymiana matrycy kosztuje od trzystu do pięciuset złotych – w zależności od producenta laptopa, w którym trzeba ją wymienić. Przy czym w tej najniższej cenie wymienia się matrycę na ekran zamienny, bo przecież do laptopów po gwarancji nie wsadza się oryginalnych ekranów od producenta. A w każdym serwisie laptopów jest mnóstwo różnych części zastępczych, które są tańsze od oryginałów. Dzięki łatwemu dostępowi do części będących zamiennikami oryginałów serwisy mogą zaoferować swoim klientom bardzo tanie naprawy. Dlatego kupując nowego laptopa nie ma większego sensu przedłużać na niego gwarancji.

Wszelakie naprawy pogwarancyjne laptopów czy innych urządzeń elektronicznych są dzisiaj o wiele tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko dzięki temu, że dostęp do części stał się o wiele łatwiejszy. Powstały zamienniki, które są o wiele tańsze od oryginałów. Największy wpływ na niskie ceny napraw serwisowych ma jednak to, że spadły ceny ogólnej miniaturyzacji wszystkich podzespołów. Dlatego dzisiaj nowego laptopa możemy kupić za kilkaset złotych.