Importowanie prywatne różnych towarów z Chin

Zaczynając biznes chciałam pozostać wierna oryginalnym pomysłom, trzymać się swojego planu na moją firmę. Chciałam zajmować się obrotem odzieżą, a także szyciem własnych ciuchów, ale nie byłam pewna, skąd brać ubrania, a także większość materiałów. Znalazłam szereg świetnych towarów, ale wiele z nich znajdowało się daleko od Polski, bo aż w Chinach. W końcu zaczęłam myśleć na poważnie o imporcie.

Z Chin do Polski – import prywatny

prywatny import towarów z chinZawsze obawiałam się ściągania produktów z innych krajów, bo nie byłam pewna co dostanę, ile to potrwa oraz bałam się całego procesu. W moim wyobrażeniu zamówienie produktów z miasta oddalonego o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów to coś zupełnie innego niż zamówienie czegoś z kraju, z którym nawet się nie graniczy. Ale prawda jest taka, że prywatny import towarów z Chin nie jest czarną magią i nie powinien odstraszać od razu każdego. Dzięki konkretnej pomocy i zapoznaniu się z procesem, drogą, jaką muszą przebyć towary, sposobem, w jaki są one kierowane w konkretne miejsca oraz całym systemem opłat, ceł, i tak dalej, nabrałam pewności siebie i teraz mogę pracować z takimi materiałami, które najbardziej mnie zadowalają i są atrakcyjne cenowo. Skoro mam zamiar coś robić z tymi produktami i rozwijać swój biznes, to nie mogę ograniczać się do najbliższego toczenia. Na chińskich produktach już się zapoznałam na tyle, że wiem, czego od nich mogę oczekiwać.

Pod względem ściągania towarów z innych zakątków świata, Chiny są niezwykle interesującym kierunkiem. Często słyszy się jakieś negatywne głosy na temat jakości co niektórych produktów, ale wystarczy wiedzieć, czego się szuka i przekonać się na własnej skórze, by mieć pewność, że nie importujemy czegoś, z czym nie chcielibyśmy mieć do czynienia.