Jak efektywnie drukować na tekstyliach?

Druk w produkcji odzieży odgrywa obecnie bardzo ważna role. Wszystko dlatego, ze jest najprostszym sposobem na tworzenie na ubraniach różnych grafik cez też napisów. Tworzenie takich elementów ozdobnych na niektórych rodzajach materiałów jest jednak bardzo kłopotliwe.

Zalety druku sublimacyjnego

sublimacyjny druk na poliestrzeBez druku nasze ulubione koszulki z nadrukami nie mogłyby powstać, lub tez byłyby znacznie droższe. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że drukowanie na niektórych materiałach tekstylnych jest bardzo trudne, w szcególnosći warto tu wymienić poliester. Nieprzepuszczalność tej tkaniny jest sporym problemem, gdyż ogranicza wchłanianie tuszu z drukarki, przez co drukarki cyfrowe w przypadku takich materiałów się nie sprawdza. Znacznie lepsze efekty można jednak uzyskać, wykorzystując sublimacyjny druk na poliestrze. Druk sublimacyjny jest technologią polegająca na nanoszeniu tuszu na papier transferowy, a nie bezpośrednio na tkaninę. Dzięki temu, można mieć gwarancję, że nawet na tak wymagających tkaninach jak poliester, druk będzie bardzo trwały, a jego kolory wyraźne oraz nasycone. Co jednak jeszcze ważniejsze, druk naniesiony taka metodą na poliester jest bardzo trwały, zarówno jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne, jak również te wywoływane przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystko to powoduje, że druk sublimacyjny może być nanoszony w stosunku do wszystkich, najbardziej wymagających tkanin i materiałów. Tym samym, w obecnych czasach możliwe jest tworzenie nadruków na praktycznie dowolnej odzieży.

W obecnych czasach, bardzo duży udział w produkcji odzieży mają drukarki. Dzięki nim można szybko i sprawnie tworzyć praktycznie dowolne nadruki na koszulkach, spodniach czy bluzach. Ważne jest jednak stosowanie w tych celach odpowiedniej drukarki, która poradzi sobie z drukiem na najbardziej wymagających materiałach.