Jak ułatwić sprzątanie wokół komputera?

Utrzymanie porządku wokół jednostki centralnej komputera nie jest zadaniem prostym. Wynika to głównie z tego, że od działania urządzenie to potrzebuje bardzo dużej ilości kabli, które łatwo się plątają. Rozwiązaniem mogą się okazać specjalne opaski, uniemożliwiające plątanie się kabli.

Jak stosować rzepy dwustronne do kabli?

rzep dwustronny do przewodówWłaściwe oczyszczenie miejsc wokół jednostki centralnej naszych komputerów jest bardzo trudne. Wynika to głównie z faktu, ze konieczne do jej właściwego działania przewody bardzo szybko ulegają splątaniu, co znacznie utrudnia odkurzenie tych miejsc. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest rzep dwustronny do przewodów. Składa się on z dwóch warstw – jednej, która pokryta jest rzepem i służy do wiązania przewodów i drugiej, zewnętrznej, która uniemożliwia ich złączenie. Ta prosta ale skuteczna konstrukcja daje dużo możliwości – można odseparować od siebie poszczególne przewody lub też złączyć je w większe grupy. Takie rozwiązanie ułatwi nam nie tylko zachowanie czystości w tych miejscach, ale przede wszystkim zlokalizowanie właściwego przewodu do danego urządzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy będzie przenosić się na inne stanowisko pracy. Rzepy dwustronne są dostępne w formie krótkich opasek, lub też całych taśm do samodzielnego przycięcia. Czarny kolor, w którym zazwyczaj są dostępne sprawia, ze nie rzucają się one w oczy po ich założeniu na przewody. Rzepy tego typu są rekomendowane do używania w biurach, domu, garażu czy ogrodzie, nie tylko do organizacji przewodów do komputera, ale też na przykład do urządzeń RTV AGD.

Jeżeli zależy nam na większym porządku wokół miejsca pracy, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z akcesoriów, które nie dopuszczają do splatania się przewodów. Dzięki temu, właściwe doczyszczenie tych miejsc jest znacznie łatwiejsze.