Jak wybrać rowerek biegowy

Dzieci czerpią prawdziwą radość z jazdy na małych rowerkach biegowych. Należy jednak pamiętać, że takie rowerki nie pasują do wszystkich dzieci. Mają one różne rozmiary, różne rozmiary opon, a także regulowaną wysokość siedzenia i kierownicy. Rowerki biegowe są bardzo proste, ale nie jest to łatwe zadanie, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla swojego dziecka.

Ważne czynniki przy wyborze rowerka biegowego

rowerki biegowe dla 2 latkaRozmiar jest najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze roweru biegowego. Zazwyczaj rowerek taki ma jeden rozmiar i mówi się, że jest odpowiedni dla wszystkich dzieci, ale nie jest to prawdą. Istnieje duża różnica między rowerem o rozmiarze opony 10 cali, który jest przeznaczony dla osiemnastomiesięcznego dziecka, a oponami o grubości 16 cali, które będą odpowiednie dla sześcioletniego dziecka. Najpopularniejsze rowerki biegowe mają opony o rozmiarze 10 i 12 cali. Rozmiar opony 10 będzie odpowiedni dla bardzo małych dzieci (mogą zacząć z niego korzystać od osiemnastego miesiąca życia), ale dziecko wyrośnie z tego roweru stosunkowo szybko. Rowerki biegowe dla 2 latka o rozmiarze opony 12 będą najlepsze. Nadają się one również dla dzieci w wieku od 18 miesięcy, ale będą nadawały się do użytku przez dłuższy okres. Wysokość siedzenia jest równie ważna jak rozmiar opon, ponieważ pokazuje, jak wysoko dziecko będzie siedzieć i czy będzie w stanie usiąść na siedzeniu, trzymając stopy na ziemi. Ważne jest, aby dziecko mogło dotykać ziemi całymi stopami podczas siedzenia na siodełku, ale nogi powinny być lekko zgięte w kolanach. Dzięki temu dziecko może kontrolować rower i czuć się stabilnie.

Rowerki biegowe są dostępne w różnych rozmiarach. Najmniejsze są przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy, ale największe są przeznaczone nawet dla dorosłych. Zazwyczaj są one używane w okresie od 18 miesięcy do 5 lat, ale najczęściej przez dzieci w wieku 2-3 lat. W odróżnieniu od rowerów trójkołowych, małe dziecko może sterować rowerkiem biegowym i samodzielnie go przemieszczać bez pomocy rodziców.