Jak zabezpieczyć dom włókniną ekranującą

Rok temu skończyliśmy z żoną budowę naszego wymarzonego domu. Wreszcie mogliśmy wyprowadzić się z ciasnego mieszkania w bloku. Dzieci nie musiały już dzielić jednego pokoju. Żona zajęła się porządkowaniem ogrodu. Niestety nasz spokój został zakłócony już kilka miesięcy po przeprowadzce. Na sąsiedniej działce firma telekomunikacyjna postawiła maszt telefonii komórkowej.

Właściwości włókniny ekranującej

włóknina ekranująca odpornaPo upływie może czterech tygodni, od postawienia masztu wszyscy domownicy zaczęli odczuwać skutki jego działania. Męczyły mnie bóle głowy, żona skarżyła się na problemy skórne, a dzieci miały problemy z zasypianiem i straciły apetyt. Jako głowa rodziny musiałem podjąć jakieś kroki, żeby ochronić moją rodzinę. Zadzwoniłem do znajomego, który ma firmę wykończeniową, miałem nadzieję, że zna jakieś sposoby zabezpieczenia się przed szkodliwym działaniem masztu telekomunikacyjnego. Nie myliłem się. Poradził mi położenie włókniny ekranującej na zewnętrznych ścianach domu. W internecie znalazłem więcej informacji na ten temat. Włóknina składa się z tworzywa sztucznego i siatki z materiału przewodzącego prąd, na przykład ze srebra lub złota. Dzięki tej siatce włóknina ma właściwości absorpcji promieniowania radiowego i elektromagnetycznego. Doskonale sprawdza się przy pokrywaniu dużych powierzchni. Może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz, a nawet można ją położyć pod podłogą. Każda włóknina ekranująca odporna jest na mróz, uszkodzenia mechaniczne spowodowane zginaniem i składaniem, butwienie. Można ją pomalować lub zalać betonem. Włóknina przepuszcza powietrze, więc pokrycie nią ścian nie zaburzy wentylacji w domu. Włóknina chroni przed promieniowaniem o częstotliwości od 70 dB do nawet 110 dB, czyli zatrzymuje fale o najniższej i najwyższej częstotliwości, które są wyjątkowo szkodliwe. Jednak nie zakłóca przy tym działania sieci telefonii komórkowej ani działania wi-fi, czyli po zabezpieczeniu się taką włókniną nadal możemy korzystać z najnowszych technologii.

Dla całkowitego bezpieczeństwa mojej rodziny postanowiłem też położyć włókninę w moim gabinecie, gdzie znajduje się komputer, drukarka i skaner, które emitują najwięcej szkodliwego promieniowania. Teraz moi bliscy cieszą się doskonałym zdrowiem. Udało mi się zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort z pomocą włókniny ekranującej.