Jak zapewnić dostęp do wody w czasie pożaru?

Jednym z głównych problemów podczas wybuchu pożaru w budynku jest zapewnianie stałego dostępu do wody. To woda bowiem nadal jest głównym medium, którego używa się do gaszenia ognia. Dlatego też każdy budynek powinien mieć przeciwpożarowa instalację wodną.

Jak wykorzystuje się pompownie ppoż?

pożarowe pompownieKażdy większy obiekt budowlany powinien być objęty prawem przeciwpożarowym, umożlwiającym podjęcie szybkich działań w celu zapewniania bezpieczeństwa użytkowników budynku. Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest instalacja wodna, opierająca się na przykład o pożarowe pompownie. Jak wiadomo bowiem, nadal woda jest głównym używanym medium do gaszenia ognia, dlatego też w każdym budynku powinna być możliwość szybkiego podłączenia urządzeń gaśniczych do instalacji wodnej. Przepompownie ppoż dają taka możliwość, znacznie ułatwiając ekipom ratunkowym podjęcie działań w celu zapewniania bezpieczeństwa  użytkowników objętego pożarem budynku. Takie pompownie mogą różnić się budową, zależną od tego, ile miejsca jest w danym budynku na budowa takiej instalacji. Integralna częścią takiej instalacji są oczywiście zawory, dzięki którym można podłączyć wąż strażacki. Pompownie ppoż dodatkowo mogą być połączone z innymi instalacjami, na przykład tymi zraszającymi. Można wiec powiedzieć, że są one sercem całego systemu przeciwpożarowego w danym budynku. Ważne jest jednak, aby taka pompownia została wybudowana zgodnie z wszystkimi standardami bezpieczeństwa, aby działała niezawodnie przez długi czas.

Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa budynku, należy zadbać o utworzenie sprawnie działającej instalacji ppoż. Jej głównym elementem powinna być sprawnie działająca pompa, zasilająca urządzenia do gaszenia pożaru w wodę. Ważne, by taka instalacja została zbudowana z zachowaniem najwyższej jakości standardów.