Jaki filament jest najlepszy?

Druk w technologii 3D z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Wynika to z faktu, że znajdowane sa dla niego coraz to nowe zastosowania, również w produkcji. Co więcej, nowe rodzaje materiałów drukujących sprawiają, że obecnie technologię tą można wykorzystywać również w warunkach domowych.

Czy filamenty ABS i PLA są tanie?

tani filament abs plaDruk w technologii 3D z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. Początkowo, traktowany był przede wszystkim jako ciekawostka technologiczna. Obecnie, bardzo często jest wykorzystywany również jako jeden z wielu elementów produkcji. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie nowe rodzaje materiałów do druku w tej technologii, takie jak tani filament abs pla. Ten filament nie wyróżnia się jednak jedynie niską cena, gdyż ma wiele innych zalet, które sprawiają, że jest obecnie tak popularny. Właściwości tego filamentu powodują przede wszystkim, że jest on najbardziej uniwersalny, gdyż nadaje się do wydruków bardziej skompilowanych, jak i tych stricte hobbystycznych. W zastosowaniach domowych filamenty te sprawdzą się zaś nie tylko ze względu na niską cenę. Jak się bowiem okazuje, podczas ich stapiania, nie sa uwalniane żadne szkodliwe związki, które mogłyby groźne dla życia czy też zdrowia osoby drukującej. Dzięki temu, z tych rodzajów filamentów można bez żadnych przeszkód korzystać nawet w niewielkich, tanich drukarkach 3D. Drukowanie z pomocą takich filamnetów jest wiec w pełni bezpieczne dla zdrowia, jak również i życia, nawet bez korzystania z oddzielnej komory roboczej. Co ciekawe, mimo niskiej ceny, opisywane rodzaje filamentów maja wiele innych zalet. Przede wszystkim wiec, tworzone z ich pomocą wydruki okazują się wyjątkowo trwałe, jak również i odporne na różnego typu przeciwności losy. Dzięki temu, można z nich korzystać nawet podczas wydruków inżynieryjnych, czy też tworzenia prototypów. Wszystko dzięki temu, że opisywane filamenty bardzo łatwo poddają się obróbce, dzięki temu można z ich pomocą tworzyć najbardziej skomplikowane kształty.  

Druk 3D stał się obecnie bardzo istotną częścią branży produkcyjnej. Oczywiście, do różnych rodzajów druku trzeba wybierać odpowiedniego rodzaju filamenty. Ważne jest, by były one z jednej strony – odporne, a z drugiej aby ich obróbka nie nastręczała żadnych trudności.