Jaki rodzaj falownika wybrać?

Żyjemy w czasach, w których pozostawanie ekologicznym jest bardzo ważne. Zmiany klimatu są widoczne gołym okiem, szczególnie w ostatnich latach. Nie ma już srogich zim, a latem temperatury co roku biją rekordy. Grozi nam susza i w wielu miejscach szaleją pożary. Możemy z tym walczyć decydując się na ekologiczne rozwiązania, takie jak na przykład montaż instalacji fotowoltaicznej w naszym gospodarstwie domowym.

Czy falownik wpływa na ekologiczność fotowoltaiki?

bezkonkurencyjne falowniki solax powerOczywiście korzyści ze stosowania fotowoltaiki jest wiele. To przede wszystkim jednak dbałość o środowisko naturalne, z którego przecież wszyscy razem korzystamy. Dlatego warto jest o nie zadbać i przygotować je dla następnych pokoleń, które przyjdą po nas. Energia elektryczna pozyskiwana z instalacji fotowoltaicznej jest w pełni ekologiczna i możemy wykorzystywać ją w naszych domach. Wymaga to instalacji na dachu paneli fotowoltaicznych, w których odpowiednie krzemowe ogniwa wytwarzają energię elektryczną. Następnie wytworzony w ten sposób prąd przesyłany jest do falownika, który przystosowuje go do użytkowania w naszym domu. Zmienia od prąd stały na prąd zmienny, dzięki czemu możemy przesłać go prosto do naszych gniazdek elektrycznych i cieszyć się darmową, ekologiczną energią z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii. Obecnie fotowoltaika jest najbardziej popularnym rozwiązaniem tego typu. Zależnie od tego co chcemy zrobić z nadwyżką naszej energii, wybierzemy inny rodzaj falownika. Niektóre z nich pozwalają odesłać nadmiar mocy do elektrowni, która odda nam go w chwili, gdy będzie potrzebny, lub od nas go odkupi. Inny rodzaj falownika daje możliwość magazynowania prądu w bateriach, dzięki czemu nie musimy ponosić kosztów związanych z prowizją dla elektrowni, która zwykle bierze dla siebie od dwudziestu do trzydziestu procent energii. Warto postawić na bezkonkurencyjne falowniki Solax Power instalując fotowoltaikę.

Pamiętajmy, że obecna technologia daje nam możliwość połączenia tych dwóch rozwiązań. Dzięki zastosowaniu falowników hybrydowych możemy zarówno przesyłać nadmiar energii do elektrowni jak i trzymać ją zamkniętą w akumulatorach na czarną godzinę lub zimowe miesiące. Nadmiar energii to dobra rzecz, możemy nasz prąd także odsprzedać elektrowni i zyskać dzięki temu trochę pieniędzy.