Karmienie barfem psa

Strasznie często właściciele psów, czy też kotów, bądź innych zwierzaków mięsożernych stają przed dużymi dylematami na temat tego jak prawidłowo powinni zajmować się żywieniem swojego czworonoga. Bardzo ważna sprawą tutaj jest fakt, iż chodzi o zwierzęta mięsożerne. Na przykład w przypadku kotów mamy do czynienia z mięsożercami bezwzględnymi, psy natomiast będą mięsożercami względnymi.

Karmy BARF czy może inny sposób żywienia?

barf karmaChodzi tutaj przede wszystkim o budowę układu pokarmowego, który zawsze musimy brać pod uwagę przy ustalania dobrej zbilansowanej diety dla naszego czworonożnego towarzysza tak aby spełniała ona wszystkie jego wymogi oraz zaspokoiła niezbędne potrzeby. Jeżeli chodzi o koty oraz psy będziemy mieli kilka możliwości do wyboru. Będą do karmy dedykowane dla zwierząt domowych produkowane przez czołowych producentów rynku zoologicznego. Tutaj będą do wyboru dla właściciel trzy wiodące typy takiej karmy, będzie to sucha, mokra oraz pół wilgotna karma. Kupując takie jedzenie musimy zwrócić uwagę na skład podany na etykiecie, karma musi zawierać ponad 80% mięsa w swoim składzie. Jest to jedzenie silnie przetworzone, co niekoniecznie równa się ze zdrową żywnością, generalnie należy podchodzić do takiej karmy z ostrożności. Jeżeli musimy się na nią zdecydować starać się wybierać tylko i wyłącznie klasę premium, wysokiej jakości. Kolejnym sposobem żywienia może być barf karma. Z racji tego, iż jest to najbliżej zbliżony sposób karmienia mięsożerców do naturalnego będzie to zawsze najlepszy wybór. BARF polega na karmieniu zwierząt głównie surowym mięsem z dodatkiem warzyw oraz owoców. Każda porcja jest bardzo dobrze zbilansowana i pełnowartościowa. Bardzo ważne są także suplementy, które dodajemy w czasie karmienia naszych czworonożnych kompanów. Jeżeli chodzi o suplement najlepsze będą – algi morskie, drożdże browarnicze, małże nowozelandzkie. Jeżeli nie podajemy kości psu lub kot, czy innemu zwierzakowi mięsożernemu w żadnej formie, ani w całości ani zmielonych, powinniśmy podawać wapń.

Generalnie dieta barf powinna bezproblemowo zaopatrzyć naszego zwierzaka we wszystkie potrzebne składniki, są dwie szkoły. Jednak nakazuje podawanie suplementów, według drugiej same posiłki są wystarczające i nie musimy ich o nic wzbogacać.