Kilka rodzajów problemów według ustawień hellingerowskich

Psychika człowieka okazuje się mieć niesamowicie wielki wpływ na jego obecne oraz przyszłe życie. Warto więc zrobić coś żeby poprawić swój stan psychiczny. Jeśli zauważacie u siebie jakiekolwiek kłopoty to dobrze jest udać się do specjalisty, który zajmuje się tego typu problemami. Oczywiście rodzajów terapii jest całkiem sporo więc trzeba zdobyć wiedzę na ich temat, żeby wiedzieć gdzie konkretnie pójść. Całkiem popularna jest obecnie terapia hellingerowska o której postaram się nieco napisać.

Jak problemy klasyfikuje terapia hellingerowska?

ustawienia hellingerowskie - warszawaJeśli o nią chodzi to źródła problemów można podzielić na trzy rodzaje. Chodzi tu o obecne kłopoty, takie wynikające z dzieciństwa jak i z poprzednich pokoleń. W przypadku obecnych problemów może chodzić o kłopoty ze związkiem, z rodziną lub wszelkimi ludźmi z którymi przebywacie. Mimo wszystko ludzie wzajemnie na siebie oddziałują, więc jest to istotne jeśli chodzi o psychikę. W przypadku dzieciństwa sprawa wygląda całkiem prosto. Chodzi o wydarzenia lub ogółem emocje z dzieciństwa przez które obecnie ma się jakieś problemy. Natomiast w przypadku poprzednich pokoleń chodzi o różnego rodzaju wzorce lub uczucia przekazywane z pokolenia na pokolenie. To jak się okazuje także jest naprawdę ważne jeśli chodzi o teraźniejszą psychikę człowieka. Nazywa się je transgeneracyjnymi tematami. Dlatego też dzięki terapii hellingerowskiej można zorientować się gdzie konkretnie tkwi kłopot, a następnie rozwiązać go. Pacjent ustawia konkretne osoby w miejscach które uważa za odpowiednie. W tym przypadku nie chodzi o logikę tylko uczucia. Ma pokazać wzajemne relacje oraz oddziaływania, dzięki czemu specjalista może mu uświadomić na czym właściwie to wszystko polega. Coraz częściej wykorzystuje się obecnie ustawienia hellingerowskie – Warszawa jest miastem gdzie kilku moich znajomych korzystało z tej terapii. Trzeba przyznać, że byli naprawdę zadowoleni z osiągniętych efektów.

Oczywiście trzeba samemu skorzystać z tego typu terapii żeby przekonać się jak skuteczna jest. Jednak wcześniej warto poczytać rozmaite artykuły oraz opinie na ten temat. Będziecie dzięki temu do jakiego specjalisty się udać, a także czy konkretny rodzaj terapii jest odpowiednio skuteczny. Z całą pewnością tego typu wiedza okazuje się być przydatna, więc zachęcam do zorientowania się w temacie. Ustawienia systemowe okazują się być naprawdę interesujące.