Kolorowa i wytrzymała nawierzchnia na placu zabaw

Dzieci bardzo chętnie bawią się na dworze. Szczególnie, gdy jest ciepło i mogą spędzić czas na ciekawym zajęciu. Place zabaw w parkach i na podwórkach są bardzo chętnie przez nie odwiedzane, dlatego producenci powinni zadbać o najwyższe normy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo nawierzchni na placu zabaw

nawierzchnie na plac zabawW projektowaniu placów zabaw wyróżniamy dwa rodzaje nawierzchni. Wśród nich można wyróżnić naturalne i sztuczne. Naturalne to zwykle piasek lub trawnik, lecz coraz chętniej wybieramy te sztuczne. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością na upadki oraz mają duże właściwości amortyzujące. Dzięki temu dziecko nie zrobi sobie na nich krzywdy. Zazwyczaj wykonane są z miękkiego materiału, który w dotyku trochę przypomina gumę. Jest wytrzymały. Nie odkształca się i przepuszcza wodę. Warto pamiętać, że architekci krajobrazu wybierają je również ze względu na dużą estetykę. W ofercie są w wielu kolorach i można układać je różne fantazyjne kształty. Przy ich wyborze powinniśmy również pamiętać o podziale. Sztuczne nawierzchnie na plac zabaw różnią się budową. Możemy wyróżnić jednowarstwowe, zbudowane z granulatu i kauczuku oraz wylewne, tworzące jednolitą masę z kauczuku. Jeżeli zastanawiamy się, jaką nawierzchnię wybrać, powinniśmy pamiętać, że naturalne i sztuczne różnią się ceną. Jeżeli jednak chcemy, aby nawierzchnie te służyły nam na długie lata warto wybrać kauczukowe, które spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa dla dzieci. Podczas zabawy nie musimy się martwić, że stanie się krzywda naszym  dzieciom.

Wybór nawierzchni na plac zabaw dla dzieci nie jest łatwy. Przy podjęciu decyzji powinniśmy kierować się dobrem dzieci. Sztuczne nawierzchnie z kauczuku zagwarantują nam bezpieczeństwo oraz trwałość na długie lata. Dodatkowo pięknie będą prezentować się wśród kolorowych sprzętów.