Korzystamy z akcesoriów Garmin

Poszukując niewielkiego i lekkiego urządzenia do monitorowania treningów i zawodów rowerowych, powinniśmy stawiać na sprawdzone produkty. Będzie to dla nas gwarancja skuteczności ich działania oraz prawidłowości naliczania odległości, prędkości oraz innych parametrów. Czy warto decydować się na produkty marki Garmin?

Licznik rowerowy marki Garmin

garmin edgeMarka Garmin jest producentem wysokiej jakości akcesoriów sportowych, takich jak zegarki czy liczniki rowerowe. Dobrym zakupem będzie garmin Edge. Jest to komputer rowerowy z GPS o niewielkich rozmiarach, z wyświetlaczem dotykowym o wielkości 2,3 cala. Jego obsługiwanie jest bezproblemowe zarówno w rękawiczkach, jak i w czasie deszczu. Dodatkowa funkcja GruopTrack umożliwia śledzenie pozycji wszystkich członków grupy. Dużą zaletą jest zaawansowane monitorowanie treningów, z takimi funkcjami jak pułap tlenowy, funkcja asystenta odpoczynku, segmenty Strava na żywo, możliwość skorzystania ze wskaźnika FTP, a także zaawansowana dynamika jazdy. Urządzenie posiada wbudowaną funkcję wykrywania określonych zdarzeń oraz posiada zgodność z urządzeniami poprawiającymi bezpieczeństwo w czasie jazdy na rowerze, takimi jak na przykład Varia Vision, radar wsteczny czy inteligentne oświetlenie. Dokładne wskazówki nawigacyjne zapewnia także nawigacja przeznaczona dla rowerzystów wraz z mapą Garmin Cycle. Niezależnie od tego, czy celem jest poprawa wyników, pokonanie dłuższej trasy czy szybsza jazda, urządzenie zapewnia dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. Duże znaczenie ma w tym przypadku bardzo precyzyjna nawigacja rowerowa. Funkcja GruopTrack umożliwia sparowanie urządzeń, aby móc obserwować pozycje innych osób jadących w grupie oraz bycie widocznymi dla nich po rozdzieleniu się. Jest to jedna z innowacyjnych funkcji umożliwiających jeszcze skuteczniejszą łączność. Pomocny bywa także czujnik natężenia światła ekranu dotykowego, który dostosowuje automatycznie jasność wyświetlacza i przez to zwiększa jego czytelność.

Podsumowując, osoby jeżdżące aktywnie na rowerze, zarówno trenujące, jak i biorące udział w zawodach sportowych, mogą wykorzystywać urządzenie Garmin w wielu sytuacjach. Szczególną jego zaletą jest możliwość starannego kontrolowania odległości, prędkości i innych parametrów jazdy, które pozwalają ocenić postępy.