Kuracja przeciwstarzeniowa – fibryna bogatopłytkowa poznań

Rozwój medycyny estetycznej pociąga za sobą szereg dostępnych zabiegów, które prześcigają się swoimi zdumiewającymi efektami. Najpierw popularny był botoks, którym Panie wypełniały swoje niedoskonałości, następnie przyszedł czas na wampirzy lifting, a zaraz po nim popularność zdobyła metoda wykorzystująca fibrynę.

Fibryna bogatopłytkowa lekiem na starość

fibryna bogatopłytkowa poznańOd kilku lat medycyna estetyczna oferuje nam zabiegi, które mają nieco zatuszować nasz wiek i przeciwstawić się starzeniu naszej skóry. Nie dziwnym jest, że to dość pożądana branża kosmetyczna, ciesząca się zainteresowaniem, szczególnie wśród dojrzałych kobiet. W każdym większym mieście polski, wachlarz oferowanych zabiegów jest wyjątkowo szeroki, od najprostszych, manualnych masaży, poprzez działania ultradźwięków, aż do poważniejszych ingerencji w naszą cerą, jakimi są zabiegi osoczem. Pionierem w tej dziedzinie jest fibryna bogatopłytkowa poznań, to właśnie w stolicy wielkopolski wykonuje się wspomnianą kurację. Cieszy się ona niemałą popularnością, a wykonana przez profesjonalistów jest stosunkowa bezpieczna i nieszkodliwa, w końcu główne jej składniki pochodzą z naszej własnej krwi, którą wcześniej poddaje się odpowiedniemu wirowaniu. Jednym z produktów wychodzących jest właśnie fibryna bogatopłytkowa, substancja o niezwykłym potencjale regeneracyjnym, posiadająca czynnik wzrostu i współgrające z nim białka, fachowo zwane cytokinami. Właśnie ten składnik krwi wstrzykuje się następnie w wybrane przez nas miejsca. Co ciekawe, mimo, że o zbiegu mówi się jako o zaawansowanej kuracji przeciwstarzeniowej, wykorzystuje się ją również do złagodzenia zmian pochorobowych, nie jest więc ona dedykowana tylko dojrzałym kobietom.

Fibryna bogatopłytkowa i zawarte w niej czynniki uwalniają się jeszcze przez dłuższy okres po wykonaniu zabiegu, jest więc to kuracja, której efekt z pewnością utrzymuje się dłużej od standardowego użycia osocza. Powinniśmy się cieszyć, że dożyliśmy czasu, w którym możemy tak nowatorskimi i bezpiecznymi metodami, dyskretnie ukryć nasz wiek i w kwiecie wieku wciąż cieszyć się młodym wyglądem.