Lampy na owady

 

Największą zmorą letnich wieczorów są owady. Po kilku godzinach spędzonych na łonie natury wieczorem letnią porą roku wracamy do domu pogryzieni przez komary. Nie jest to zbyt przyjemne, a wszelkiego rodzaju preparaty nic nie pomagają. Rozwiązanie tego problemu jest jednak prostsze niż mogłoby się wydawać.

Dobrej jakości lampy owadobójcze

lampa owadobójcza lepowaNie jest tajemnicą to, że wszelkiego rodzaju owady lgną do światła. Właśnie dzięki tej prawidłowości lampa owadobójcza lepowa jest tak skuteczna. Działanie takiej lampy jest bardzo proste, ale za to bardzo skuteczne. Lampa wyposażona jest w żarówkę, która generuje światło ultrafioletowe. Takie światło bardzo skutecznie przyciąga owady, dużo skuteczniej niż zwykłe światło. Po tym jak owady zostaną już przyciągnięte do lampy przyklejają się do lepu, który nasączony jest specjalnym preparatem. Dzięki temu owady w promieniu kilkunastu metrów od lampy są skutecznie unieszkodliwione, a my możemy cieszyć się letnimi wieczorami. Lep w takiej lampie jest oczywiście wymienny. Cała procedura wymiany jest bardzo prosta. Jeden lep wystarczy nawet na kilkanaście dni, a w zestawie z lampą mamy ich conajmniej kilka. Później takie lepy możemy dokupić, nie są one drogie. lampy wyposażone są w specjalny uchwyt, dzięki temu możemy ją podwiesić na przykład pod dachem altanki. Zasilanie do lampy doprowadzane jest przy pomocy kabla zasilającego, który powinniśmy podpiąć do gniazdka.

Zarówno lampy jak i zapasowe lepy są ogólnodostępne. Najłatwiej dokonać zakupu przez internet, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu. Za dobrej jakości lampę na owady zapłacimy od stu do maksymalnie dwustu złotych. Jeśli będzie korzystać z niej zgodnie z jej przeznaczeniem, to posłuży ona nam przez conajmniej kilka sezonów letnich.