Łatanie dziur w oponach

 

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób zaczyna interesować się uprawianiem sportu. Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o kwestie dotyczące aktywności fizycznej. Ostatnimi czasy dość dużo osób zaczęło jeździć na rowerach. Często widuje się te osoby na chodnikach czy też na ścieżkach rowerowych. Jednak rower ma to do siebie, że od czasu do czasu przytrafiać mu się może złapanie gumy.

Szybka naprawa opony

uszczelniacz do oponPóki co nie udało się jeszcze stworzyć takich opon, które by były w pełni odporne na uszkodzenia. Prędzej czy później każdemu z nas przytrafić się może taka sytuacja, że nasze koło w rowerze będzie szybko trafiło powietrze. Jest to jasna oznaka tego, że doszło do rozszczelnienia. Starsze pokolenie jest przyzwyczajone do tego, że w takich momentach używa się zestawu naprawczego opartego o kleje i łatki. Jednak jest to rozwiązanie, które zastosować możemy w naszych garażu. Natomiast jeśli jesteśmy akurat w trasie z dala od miejsca naszego zamieszkania to ciężko taką dziurę załatać opisywanymi metodami. Wówczas świetnie sprawdzić się może uszczelniacz do opon. Jest to preparat, który się wtryskuje do wnętrza opony po czym musimy zacząć intensywnie ją pompować. Wtłaczanie powietrze zaczyna rozprowadzać preparat po ściance opony w kierunku dziury, którą takie powietrze uchodzi. Gdy uszczelniacz znajdzie się we właściwym miejscu to możemy się spodziewać, że dziura zostanie bardzo szybko załatana.

Największą skuteczność uszczelniacze przejawiają wówczas gdy mamy do czynienia z małymi dziurami. Szczególnie skutecznie łatane są dziury o średnicy, która nie przekracza 3 milimetrów. Podkreślić też należy, że uszczelniacze do opon często są tworzone na bazie lateksu. Dzięki temu dziura może być załatana naprawdę skutecznie i przede wszystkim szybko.