Łatwe w użyciu farby kredowe

Chcąc zmian w przestrzeni domowej niekoniecznie musimy od razu robić remont albo wymieniać wszystkie meble. Czasami wystarczą proste rozwiązanie taki jak farby kredowe. Używając ich w łatwy, szybki i tani sposób będziemy mogli nadać nowych barw naszym meblom. Sprawi to, iż będziemy mieć odświeżone mieszkanie bądź dom.

Szybkie w używaniu farby kredowe

farba kredowa do mebliZmiany w domowej przestrzeni są dobre i warto w nie inwestować. Niestety nie zawsze mamy na to pieniądze, dlatego ciekawa jest farba kredowa do mebli. To łatwy w użyciu produkt, z którym szybko samodzielnie odświeżymy stare przedmioty. Ich kolorystyka jest na tyle bogata, iż będziemy mogli meble ładnie udekorować. Nie musimy szlifować ani bejcować mebla przed rozpoczęciem pracy, dlatego nasza praca będzie krótksza. Mebel przed malowaniem należy wyczyścić delikatnym detergentem. Kolejnym etapem jest nałożenie dwóch warstw farby, pomiędzy nimi musi być przerwa, aby pierwsza wyschła. Tak pomalowane mebel przygotowujemy do woskowania za pomocą niestrzępiącego się materiału. Woskowanie musi odbywać się pewnymi ruchami, jednak nie silnymi, abyśmy nie wcierali w jedno miejsce produktu. Powoli przemieszczajmy się z miejsca na miejsce. Po pracy należy czystym materiałem zetrzeć nadmiar wosku, aby nie gromadził się niechlujnie. Kiedy będzie gotowy możemy rozpocząć ponowne użytkowanie, jednak ostrożnie, gdyż wosk potrzebuje około 14 dni do całkowitego utwardzenia.

Jedną z ciekawszych metod na odświeżenie starych mebli, które są w dobrym stanie jest farba kredowa. Z jej pomocą uzyskamy satysfakcjonujące efekty przy niewielkim nakładzie finansowym, a także poświęcając na to mało czasu. To wszystko dlatego, iż przy niej nie musimy ani szlifować, ani bejcować powierzchni. To banalnie proste!