Legalne zatrudnianie Azjatów

Zarobki w naszym kraju są na stosunkowo niskim poziomie biorąc pod uwagę fakt ile zarabiają osoby mieszkające w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną więc całe mnóstwo Polaków woli wyjechać za granicę by to tam podejmować pracę. Jednak takie wyjazdy w bardzo dużym stopniu odbijają się na polskiej gospodarce. Niektóre firmy z powodu braku personelu nie są już w stanie płynnie prowadzić swojej działalności. Rozwiązaniem jest często zatrudnianie obcokrajowców. 

Jak zatrudnić obcokrajowców w Polsce? 

rekrutowanie pracowników ze wschoduPolska nie jest krajem, który słynie z bardzo dużych perspektyw jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy. Często w naszych firmach oferowane są zarobki na poziomie najniższej krajowej. Taką pensję często otrzymują osoby pracujące fizycznie i spłacające kredyt. Dla takich osób lepszym rozwiązaniem jest więc wyjazd za granicę. Polskie firmy tracą więc cennych pracowników, którzy wolą pracować dla firm niemieckich, francuskich czy holenderskich. Od jakiegoś czasu rozwiązaniem dla firm zmagających się z problemami kadrowymi było rekrutowanie pracowników ze Wschodu. Przede wszystkim chodzi tutaj o Ukrainę. Obywatele tego kraju bardzo licznie odwiedzali Polskę w celach podejmowania tutaj pracy. Z reguły była to praca fizyczna. Mnóstwo Ukraińców można było spotkać na placach budowy czy też w firmach produkcyjnych. Z biegiem czasu jednak doszło do tego, że i oni chętniej wyjeżdżają do krajów Europy Zachodniej. W związku z tym polscy przedsiębiorcy znowu zaczęli mieć problemy ze znalezieniem pracowników. Obecnie słyszy się już nawet o tym, że Polsce zatrudnia się obywateli takich krajów jak Birma, Indie czy Wietnam. W Polsce działają już nawet specjalne agencje pracy, które zajmują się szukaniem oraz rekrutowaniem pracowników spoza granic naszego kraju. My jako przedsiębiorcy musimy jedynie określić w takiej agencji jakich pracowników potrzebujemy do naszego przedsiębiorstwa. 

Ogólnie rzecz biorąc Azjaci z reguły są osobami bardzo pracowitymi. W szczególności warto zwrócić tutaj uwagę na Nepalczyków. Do naszego kraju przyjeżdża ich dość sporo. Często jednak osoby pochodzące z Nepalu chcą nawet do Polski sprowadzić swoje rodziny. Jest to bardzo pozytywna wiadomość dla polskich przedsiębiorców ponieważ oznacza to, że taki pracownik może zostać w Polsce na dłużej.