Lekkie, zwiewne bluzki, sukienki z lnu

Środek gorącego lata, temperatura sięga grubo ponad 30 stopnia – to najlepsza wskazówka, że trzeba będzie ubrać zwiewne ubranie. Od wielu sezonów na topie pozostają krótki bluzki ze spódniczką i sukienki. Małą alternatywą będzie ponowne poznanie dobrze znanego materiału.

Dobra alternatywa – bluzki i sukienki z lnu

lniane bluzki i sukienkiLen jest cudownym materiałem, znanym nam już od milionów lat. Jego wspaniałe właściwości doceniały rzesze ludzkości na przestrzeni wieków. Korzenie tkanin lnianych sięgają neolitycznych czasów – około 7500 roku przed naszą erą. Jest to materiał jak najbardziej naturalny, pochodzi on od rośliny o tej samej nazwie (jak każdy z nas dobrze o tym wie), owa roślina wywodzi się z rodziny lnowatych (Linaceae). Po krótkiej historii przechodząc do sedna sprawy pragniemy zaznaczyć, iż w szafie każdej z nas powinny znajdować się lniane bluzki i sukienki, jak również podkoszulki, skarpetki czy narzutki. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o klasyce wszech czasów – lnianych spodniach. Len podobnie jak bawełna jest bardzo wdzięcznym materiałem, przede wszystkim jest on przyjazny dla naszej skóry. Dzięki swojej przepuszczalności, pozwala na prawidłową cyrkulację powietrza w naszym organizmie. Dodatkowo, w szczególności w sezonie letnim jest on niezmierni modny i praktyczny. Czy to spacer po parku, czy wyjazd na tropikalne wakacje – wszędzie będziemy wyglądać zdumiewającą w lnianej sukience. Uniwersalność lnianych sukienek jest tak duża, że od wielu lat powstają one we wszystkim rozmiarach. Możemy również wybierać pomiędzy trzema standardowymi długościami – mini, midi czy też maxi. Pani o niskim wzroście powinny wybierać raczej krótkie fasony, będą w nich wyglądały najbardziej korzystnie. Natomiast jeżeli chodzi o bardzo wysokie Panie mogą one wybrać dla siebie spośród wszystkich trzech długości. Midi i maxi będą zawsze wyglądały bardziej elegancko, natomiast mini może posłużyć jako podstawa stylizacyjna do wyjścia na imprezę.

Nie ważne co masz w planach podczas upalnego lata, czy to wyjście służbowe, imprezę plenerową czy w klubie, a może spotkanie mniej czy bardziej oficjalne – zawsze możesz założyć lniane outfit i będziesz wyglądać korzystnie. Czy będzie to opisana wyżej sukienka czy spodnie i bluzka – wszystko zależy o gustu.