Mobilny stelaż pod wanienkę

Większość dzieci lubi wodę, bo może się w niej odprężyć i swobodnie poruszać kończynami. Jednak żeby dzieci czuły się w wodzie swobodnie, trzeba zadbać o warunki w jakich malucha kąpiemy. Na pewno przyda się dobra wanienka, gąbka do mycia, ręcznik czy specjalna wkładka dla noworodka, na której można dziecko położyć. Jednak to nie wszystko, bo lista rzeczy jest nieco dłuższa.

Wybór najlepszego stelaża do wanienki

przenośny stelaż do wanienki dziecięcejPrzy kompletowaniu wyprawki dla noworodka, warto zachować rozsądek i kupować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Poza ubrankami, łóżeczkiem i wózkiem, trzeba pomyśleć o artykułach do kąpieli, ponieważ malucha trzeba kąpać codziennie lub co drugi dzień. Można malucha myć w wannie dla dorosłych, ale jest to dość ryzykowne. Niektórzy robią to bezpośrednio pod kranem lub kupują specjalne wiaderka do kąpieli tak małych dzieci. Jednak najpopularniejsza jest wanienka dostosowana do wieku i wzrostu dziecka. Przenośny stelaż do wanienki dziecięcej na pewno się przyda, jeżeli nie chcemy klęczeć przy dziecku lub się schylać. Jego zastosowanie pozwala na ustawienie wanienki na optymalnej wysokości i kąpanie niemowlaka w dowolnym miejscu. Można go zabrać ze sobą w podróż, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu i jest lekki. Zbudowany jest z lekkich, aluminiowych elementów, które połączone są specjalnymi śrubami. Podstawka składa się z dwóch uchylnie połączonych rurek, które w górnej części odchylają się  na zewnątrz, tworząc miejsce na wanienkę. Między prostymi odcinkami górnych rurek, na wysokości połowy stelaża, znajduje się podest w kształcie prostokątnej ramki. Natomiast w dolnej części zamontowany jest praktyczny płaskownik, zwiększający stabilność podstawki. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, nóżki stojaka są wyposażone w gumki antypoślizgowe, przeciwdziałające ślizganiu się.

Zakup takiej podstawki pod wanienkę nie jest dużym wydatkiem, ponieważ kupimy ją już za kilkadziesiąt złotych. Dostępne są w kolorze szarym, białym i srebrnym, więc będą pasować do każdej wanienki. Wybierając cały zestaw kąpielowy, możemy w nim znaleźć wanienkę z podstawką, albo kupić ją oddzielnie. Jest to produkt, który na pewno się przyda młodym i niedoświadczonym rodzicom. Po złożeniu można go przechowywać w dowolnym miejscu, bo niewiele go zajmuje.