Mop dla profesjonalnych firm czystości

Profesjonalne firmy utrzymania czystości odróżniały się od amatorskich, nieszczególnie fachowych firm niemal od razu. Wyposażenie i preparaty używane przez owe firmy stało na najwyższym poziomie, i nie tylko było niezwykle skuteczne, ale również wygodne w użyciu. Często zdarzało się jednak, iż podstawowe narzędzia pozostawały na dość niskim poziomie, głównie ze względu chęci oszczędności.

Nowoczesny mop od Viledy

vileda mop ultraW najbardziej rekomendowanych firmach było to nie do pomyślenia, gdyż nawet najprostsze i najbardziej podstawowe narzędzia pracy należały do równie nowoczesnych i skutecznych co bardziej skomplikowany sprzęt utrzymania czystości. W tych firmach które kładły większy nacisk na ręczną pracę, lub nie posiadały środków na zakup elektrycznych narzędzi do sprzątania, jednym z najbardziej zachwalanych był Vileda mop Ultra. Użytkownicy zachwalali owy mop już po pierwszym użyciu, gdyż materiał czyszczący z mikrofibry pozwalał na znacznie dokładniejsze usuwanie zabrudzeń dowolnego rodzaju na podłogach, a jego trwałość eliminowała bardzo rozpowszechniony problem rozmazywania zabrudzeń zamiast ich usuwania. Głownia mopa była natomiast trójkątna, umożliwiając znacznie dokładniejsze czyszczenie kątów i niedostępnych miejsc. Wkłady mopa były wymienne, a ich wymiana trwała kilka sekund, dzięki łatwości z jaką można było takową wymianę wykonać. Pracownicy i użytkownicy zachwalali również możliwość bardzo prostej regulacji długości styliska, dzięki której dopasowanie jej do preferencji dowolnej osoby nie zajmowało dłużej niż kilka sekund. Największą zaletą, i najczęściej wspominanym elementem, był jednak obrotowy kosz, służący do wyciskania mokrego mopa. Podczas gdy starego typu wiadra posiadały takowe kosze, wyciskanie wody z mopa wymagało dużego nakładu siły i nie zawsze okazywało się skuteczne.

Możliwość odwirowania większości wody z materiału znacznie poprawiała skuteczność czyszczenia i ułatwiała wykonywanie wszystkich zadań. Mop od Viledy nie był być może najtańszy, choć do najdroższych odmian było mu jednak daleko, aczkolwiek cena była w zupełności uzasadniona, dlatego też coraz więcej firm, jak również prywatnych użytkowników, zaopatrywało się właśnie w takie narzędzie do sprzątania, całkowicie zastępując wszelki starego typu sprzęt.