Mus rokitnikowy cennym źródłem witamin

Pozyskiwany ze świeżych owoców i pestek rokitnika mus jest cennym źródłem witamin oraz innych składników odżywczych. Zawiera kwasy omega, które korzystnie wpływają na cały organizm. Regulują poziom cholesterolu, obniżają cukier i ciśnienie krwi, łagodzą stany zapalne. Produkt wspiera pracę trzustki, poprawia nastrój. Zawiera substancje, takie jak serotonina i tryptofan. Zwiększają odporność na stres. Regularne stosowanie musu rokitnika jest skutecznym sposobem na to, by wzmocnić system immunologiczny, wspomóc go w walce z wolnymi rodnikami. 

Korzystne działanie musu z rokitnika

mus z rokitnika z witaminamiJest on bowiem silnym antyoksydantem, poprawia krążenie, wspiera pracę serca. Zapobiega również miażdżycy, obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, reguluje trawienie i przemianę materii. Wspomaga leczenie chorób żołądka, dwunastnicy i trzustki. Spowalnia proces starzenia się organizmu, usprawnia pracę mózgu, przyśpiesza gojenie się ran. Prozdrowotnie działający mus z rokitnika z witaminami jest produktem, dzięki któremu można wzbogacić swoją dietę w liczne składniki odżywcze. Rokitnik zwyczajny jest krzewem z rodziny oliwkowatych. Posiada listki pokryte na dolnej stronie srebrnymi włoskami, drobne kwiaty oraz pomarańczowe owoce. Jego uprawa nie jest specjalnie kłopotliwa, wyróżnia się wyjątkowymi walorami smakowymi. Jego owoce są źródłem witaminy C, która jest doskonale przyswajana przez organizm. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, bakteriobójcze. Uszczelnia naczynia krwionośne. Wzbogaca dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe, liczne witaminy. Korzystnie wpływa na zdrowie oraz wygląd skóry, działa odmładzająco, opóźnia proces pojawiania się zmian zwyrodnieniowych. Rokitnik wspomaga walkę z różnymi chorobami, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, wzmacnia naturalne naturalny system obronny organizmu.

Przetwory, soki, nalewki oraz musy z tej wyjątkowej rośliny wspomagają leczenie przeziębienia i grypy, sprawdzają się w przypadku infekcji wywołanych przez bakterie lub wirusy. Dzięki nie można szybciej pozbyć się stanów zapalnych, wspomóc leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Rokitnik wykazuje liczne pozytywne właściwości, charakteryzuje się wyjątkowym smakiem. W sklepach znaleźć można różne przetwory z tej rośliny, które wzbogacają naszą naszą dietę w witaminy, minerały, kwasy omega, flawonoidy.