Na budowę zamówiłem kontener na gruz

 

Wiosną tego roku ruszyliśmy z budową naszego nowego domu. Wiele kwestii związanych z budową załatwiała moja żona, bo ja skoncentrowałem się na swojej pracy. Jednak o niektóre szczegóły musiałem zadbać osobiście. Pracę fachowców na budowie nadzorowała moja żona z naszym ośmioletnim synem. Dla naszego dziecka taka budowa domu to ogromne przeżycie, które zapamięta na całe życie. Ja tylko wieczorami po pracy mogłem doglądać budowę czy wszystko się zgadza z projektem budowlanym.

Gruz z budowy odebrała zamówiona firma

niedrogi odbiór gruzu z krakowaZawsze mi się wydawało, że jak się buduje dom to nie ma przy tym zbyt wiele bałaganu, gruzu czy odpadów. Dopiero jak zacząłem budować własny to przekonałem się, że jest wręcz odwrotnie. Bo paradoksalnie przy budowanym domu jest mnóstwo gruzu. Są to po prostu pozostałości po wykorzystywanych do budowy cegłach, pustakach czy innych materiałach budowlanych. Kiedy murarze postawili nasz budynek w całości to na naszym placu budowy zalegało kilka ton gruzu. Byłem w dużym szoku, że tyle się tego uzbierało i zastanawiałem się co z tym zrobić. Szybko się jednak zorientowałem, że można zamówić sobie niedrogi odbiór gruzu z Krakowa i to wszystko co wystarczy zrobić. Tak też zrobiłem i od razu skontaktowałem się z firmą zajmującą się właśnie wywozem gruzu. Znalazłem takie przedsiębiorstwo usług komunalnych, które oferowało kompleksową obsługę inwestycji budowlanych pod względem sprzątania i odbioru odpadów. Już po dwóch dniach na naszej budowie można było zobaczyć ogromny kontener na gruz i dwóch pracowników, którzy ciężko pracując ładowali go na przywieziony wcześniej kontener. Jeszcze tego samego dnia na naszej budowie po gruzowisku nie było już śladu. Zapłaciłem za tą usługę sześćset złotych i uważam, że to praktycznie jak za darmo. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy, którą zamówiłem.

Teraz na naszej budowie jest czysto i schludnie. O wiele lepiej wygląda teren wokół naszego nowego domu jeśli nie zalegają na nim tony gruzu. Firma z Krakowa, która go od nas odebrała, zadziałała błyskawicznie i bardzo profesjonalnie. Mogę polecić ją każdemu, kto chciałby pozbyć się gruzowiska ze swojej budowy. U mnie całe prace porządkowe trwały kilka godzin. A przecież samemu nie byłbym w stanie z takim gruzowiskiem niczego zrobić.

Po więcej zajrzyj tu: www.gruz-odpady.pl