Najlepsza sauna fińska

Zabiegi na ciało są bardzo ważne zarówna dla sfery pielęgnacyjnej jak i dal ducha. Wpływają na odprężenie, poprawę humoru oraz sprawiają, że nasza odporność staje się silniejsza. Najlepsze zabiegi jakie możemy stosować to te, które działają temperaturą otoczenia.

Jaką saunę fińską wybrać?

sauny fińskieJednym z działających w ten sposób zabiegów są sesje terapeutyczne w saunach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sauny fińskie. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzą one z Finlandii, w której to były popularne już w bardzo dawnych czasach. W tym kraju są popularne do tego stopnia, że stawiane są również w domach. Nawet w małych mieszkaniach znajdzie się zawsze miejsce na wyłożone drewnem pomieszczenie małych rozmiarów, w którym to działanie wysokiej temperatury jest wykorzystywany do poprawy samopoczucia, odprężenia oraz nawet leczenia przeziębienia. W tego rodzaju saunach temperatury sięgają nawet 120 stopni Celsjusza. Oprócz temperatury na organizm człowieka działa też obniżona wilgotność- przy tak wysokiej temperaturze wilgotność powietrza nie przekracza nawet dwudziestu procent. Do sauny fińskiej należy wchodzić nago, na kilka minut- od ośmiu do maksymalnie piętnastu. Tyle minut dziennie wystarczy, aby nasz organizm funkcjonował całkiem inaczej- bronił się przed bakteriami i wirusami i nie odczuwał wpływu zanieczyszczonego środowiska. Właśnie sauna w największym stopniu wpływa na detoksykację czyli oczyszczanie ciała.

Zalet takich zabiegów jest bardzo dużo. Na pewno mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednak pewne jest to, że niesamowicie relaksują ciało i poprawiają krążenie krwi. Wpływają również na urodę- cera jest dużo bardziej promienna, gładka, ciało staje się delikatne, jak po stosowaniu balsamów zmiękczających.